1513

گزارش بی‌بی‌سی از فساد گسترده اخلاقی در غرب

5 سال قبل

هم رسانی

   رسوایی اخلاقی دیگری برای سیاست مداران و مقامات آمریکایی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به گستردگی فساد اخلاقی در غرب اعتراف کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از افشای برگی دیگر از فساد اخلاقی ریاست جمهوری اسبق آمریکا خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعلام این خبر که «هشتمین زن هم تجربه آزارجنسی از سوی جورج بوش پدر را فاش کرد»، این گونه نوشته است: «یک زن مترجم در گفتگو با بی‌بی‌سی از تجربه "تلخ" خود در سال ۲۰۰۴ گفته و فاش کرده که آن سال در جریان یک جلسه، جورج اچ‌دبلیو بوش، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، دو بار باسن او را فشرده است.

این مترجم که نخواسته به علت حساسیت شغلی‌اش نامش فاش شود، می‌گوید در آن هنگام که مصادف بود با اواخر دور اول ریاست‌جمهوری جورج دبلیو بوش، در اسپانیا حزب خوزه زاپاترو به قدرت رسیده بود و اسپانیا به طور ناگهانی همه نیروهای خود را از عراق فراخوانده بود که این مساله باعث کدورت میان کاخ‌سفید و دولت اسپانیا شده بود.

آن طور که این مترجم می‌گوید در چنین ایامی، بوش پدر برای شکار به اسپانیا سفر کرده بوده و او به همراه هیاتی از سوی خوزه بونو مارتینز، وزیر دفاع وقت اسپانیا، برای اهدای هدیه (دو قبضه تفنگ شکار) به محل اقامت رئیس جمهور سابق آمریکا رفته بوده است.

اگر چه این زن مترجم محتوای این جلسه را به دلیل "محرمانه بودن" فاش نکرده اما گزارش‌های رسانه‌ها نشان می‌دهد که وزیر دفاع اسپانیا با ارسال این هدایا برای بوش پدر امیدوار به وساطت او برای بهبود روابط میان مادرید و واشنگتن بوده است.

در جریان این دیدار بوده که به گفته این زن مترجم، در پایان جلسه جورج بوش پدر اصرار می‌کند که او هم برای گرفتن عکس یادگاری در کنارش بایستد؛ کاری که به گفته این زن مترجم "مرسوم" نبود.

"ابتدا فکر کردم اشتباهی باسن مرا گرفته اما وقتی برای بار دوم این کار را کرد فهمیدم که عمدی در کار بوده است."

این مترجم، هشتمین زنی است که جورج بوش پدر را به آزار جنسی متهم می‌کند.»

این روزها، ایالات متحده آمریکا با بحران جدی فساد اخلاقی روبروست که از سیاست مداران رده بالا گرفته تا فعالین هنری و اقشار مختلف مردم این کشور را در برگرفته و قربانی خود می‌کند.

روزنامه لس آنجلس تایمز در گزارشی ویژه لیستی از سیاست مداران فاسد آمریکا در یک دهه اخیر را منتشر کرده است که گستردگی و اسامی مطرح شده جالب توجه است.

بر اساس این گزارش "آنتونی وینر" نماینده دموکرات ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا، در سال 2011 به خاطر انتشار تصاویر مستهجن یک دختر 21 ساله در توئیتر مجبور شد از نمایندگی در کنگره آمریکا استعفا بدهد.

"جان ادواردز"، سناتور سابق و دموکرات کارولینای شمالی در سال 2004 و 2008 در رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری حزب حضور داشت و به عنوان معاون جان کری نامزد جمهوری خواهان برای رقابت با جرج بوش و معاونش دیک چنی انتخاب شد، در حالی که همسر داشت با کارگردان فیلم‌های انتخاباتی‌اش رابطه برقرار کرده بود و از کمک‌های مالی به کمپین انتخاباتی‌اش برای پنهان کردن این موضوع استفاده کرده بود.

"کریس لی" نماینده سابق و دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در سال 2011 به خاطر ارسال عکسی نیمه برهنه برای زنی، مجبور به استعفا شد.

"جان اینساین" سناتور جمهوری خواه نوادا در سال 2011 به خاطر داشتن روابط خارج از ازدواج با زن همکارش مجبور شد استعفا بدهد.

"اسپیترز" فرماندار دموکرات نیویورک در سال 2008 به خاطر فاش شدن رابطه داشتن با یک روسپی از طریق یک کلوب روسپیگری مجبور به استعفا شد.

"مارک سودر" نماینده ایندیانا در مجلس نمایندگان آمریکا در سال 2010 پس از فاش شدن داشتن رابطه با یکی از همکاران متاهلش مجبور به استعفا شد.

"اریک مسا" نماینده ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا به اتهام آزار جنسی، از جمله آزار جنسی یک کارمند مرد، از پست خود استعفا کرد.

"تیم ماهانی" نماینده فلوریدا در مجلس نمایندگان آمریکا پس از برملا شدن قراردادن معشوقه‌اش در میان کارمندانش و اینکه ماهانی به معشوقه‌اش بابت پنهان کردن رابطه‌شان حق السکوت پرداخت کرده است، در انتخابات شکست خورد و صندلی خود را در مجلس نمایندگان آمریکا از دست داد.

"جیم مک گریوی" فرماندار سابق و دموکرات نیوجرسی در سال 2004 و در حالی که همسر داشت پس از برملا شدن رابطه جنسی‌اش با یک مرد دیگر، اعلام کرد که "یک آمریکایی همجنسگرا" است و مجبور شد از مقام فرمانداری نیوجرسی استعفا بدهد.

"لری کرگ"، سناتور آیاداهو در سال 2008 به خاطر سوءرفتار همجنسگرایانه در فرودگاه مورد توبیخ کمیته اخلاقی سنا قرار گرفت.

"مارک فولی"، نماینده جمهوری خواه فلوریدا در سال 2006 به خاطر فرستادن یک ایمیل غیراخلاقی به یک کارگر نوجوان کنگره آمریکا مجبور شد استعفا بدهد.

"گری کاندیت" نماینده کهنه کار ایالت فلوریدا در حالی که همسر داشت با کارآموزی که سی سال از او کوچک‌تر بود رابطه برقرار کرد. این کارآموز در سال 2001 ناپدید شد و یک سال بعد جسد سلاخی شده او پیدا شد.

رؤسای جمهور اسبق این کشور هم در این فساد شریک بوده‌اند، به طوری که رابطه جنسی "تامس جفرسن"، سومین رئیس جمهور آمریکا با یکی از بردگانش پس از گذشت 200 سال در سال 1998 و با آزمایش دیان ای ثابت شد و همینگونه در دیگر رؤسای جمهور این کشور ادامه پیدا کرد تا "دونالد ترامپ" که بارها افشاگری در مورد فساد اخلاقی و جنسی‌اش رسانه‌ای شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل