1520

ادامه نگرانی بی‌بی‌سی برای تروریست‌ها در سوریه

4 سال قبل

هم رسانی

   منطقه‌ای در حومه دمشق

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی تلاش می‌کند تا با تحریف واقعیت‌ها، نگرانی خود برای باقی مانده‌های تروریست‌ها در سوریه را ابراز کند.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی با پرداختن به مقابله ارتش سوریه با تروریست‌های فعال در این کشور، تلاش کرده است تا ضمن تحریف واقعیت، با قرار دادن نیروهای نظامی سوریه در مقابل مردم این کشور، نگرانی‌های خود برای وضعیت باقی مانده‌های تروریست‌ها در سوریه را ابراز نماید.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارش اخیر خود در خصوص تحولات سوریه، با اعلام این خبر که «'دستکم ۲۳ نفر' در حمله نیروهای دولتی سوریه به مخالفان کشته شدند»، نوشته است: «دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داده که در حمله نیروهای دولتی سوریه به منطقه‌ای در حومه دمشق که در کنترل مخالفان دولت است دستکم ۲۳ نفر کشته شده‌اند.

این نهاد مستقل که مقر آن در بریتانیا است-می‌گوید چندین شهرک در شرق غوطه هدف حملات هوایی و آتش توپخانه نیروهای دولتی قرار گرفته‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید تعدادی کودک هم در میان کشته‌شدگان بوده‌اند.

شرق غوطه یکی از مناطقی است که اوایل امسال، روسیه، ایران و ترکیه آن را به عنوان منطقه "عاری از درگیری" اعلام کرده بودند.

اما اکنون پس از چند سال محاصره وضعیت زندگی چهارصد هزار نفری که در شرق غوطه زندگی می‌کنند بسیار وخیم است.

سازمان ملل هفته پیش گزارش داد که کمبود غذا در منطقه چنان شدید است که مردم به خوردن غذای دام و حتی زباله روی آورده‌اند.

گزارش شده تعدای از ساکنان منطقه از گرسنگی جان داده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید از دو هفته پیش که شرق غوطه هدف حملات نیروهای دولتی قرار گرفته ۱۲۰ نفر کشته شده‌اند.»

اما این در حالیست که بررسی واقعیت‌های صورت گرفته در سوریه در چند سال اخیر به خوبی نشان می‌دهد آن دسته که دشمن امنیت، آرامش و حیات مردم این کشور هستند، تروریست‌های مختلفی هستند که از سمت دولت‌های غربی و عربی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

تنها داعش و تنها در یک سال بیش از 3027 نفر را ظالمانه و وحشیانه در سوریه رسماً و علناً اعدام کرده است که نام 74 کودک نیز در این لیست قربانیان به چشم می‌خورد.

گورهای دسته جمعی که یکی پس از دیگری در مناطق تحت تصرف تروریست‌ها کشف می‌شود، آیا نشان دهنده واقعیت‌ها نیستند؟!

هزاران تصویر دلخراش و کلیپ‌های ویدئویی منتشر شده از نحوه غیرانسانی ظلم و جنایتی که تروریست‌ها علیه زنان، کودکان و مردم سوریه انجام می‌دهند، آیا لزوم مقابله با آن‌ها را اثبات نمی‌کند؟!

چرا رسانه‌ای که ادعای حرفه‌ای و بی طرف بودن دارد، سال‌ها در برابر این جنایات سکوت کرده و در سویی دیگر، با هر عملیات علیه تروریست‌ها داعیه دار حقوق بشر می‌شود و تلاش می‌کند تا میان مردم و دولت سوریه فاصله ایجاد کند؟!

این واکنش به عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در شرایطی صورت گرفته است که گروه تروریستی داعش به عنوان اصلی‌ترین گروه جنایت کار دست پرورده غرب در منطقه، در کمال ناباوری آن‌ها، در سوریه و عراق با شکستی کامل از نیروهای مقاومت، مسیر نابودی را پیش گرفته است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل