1522

تلاش بی‌بی‌سی برای تطهیر چهره فاسد مقامات آمریکایی

5 سال قبل

هم رسانی

   تلاش برای کتمان فساد گسترده مقامات آمریکایی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً منتشر کرده است تلاش کرده تا واقعیت‌ها در خصوص فساد اخلاقی مقامات قضائی و سیاسی در آمریکا را پاکسازی کند.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارش‌های اخیر خود، به دنبال تکذیب واقعیت‌ها در خصوص فساد اخلاقی و جنسی یک قاضی در آمریکا گام برداشته است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش می‌نویسد: «روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست می‌گوید که از عملیات یک گروه که "عامدانه" زنی را تحت عنوان قربانی تجاوز جنسی قاضی روی مور به دفتر این روزنامه معرفی کرده بودند، مطلع شده و جلوی انتشار این خبر جعلی را گرفته است.

آن‌طور که این روزنامه آمریکایی گزارش کرده، ماجرا از آنجا آغاز شد که یک زن با مراجعه به یکی از گزارشگران این نشریه مدعی شد که روی مور، قاضی سابق ایالت آلاباما و کاندیدای فعلی جمهوری‌خواهان برای ورود به مجلس سنا، سال‌ها پیش و هنگامی که این زن تنها ۱۵ سال داشته به او تجاوز و او را باردار کرده است.

پس از این ادعا، گزارشگران تحقیقی واشنگتن‌پست برای بررسی صحت و سقم این ادعا وارد عمل شدند و دریافتند که نه تنها ادعای این زن جعلی و فاقد اعتبار است، بلکه او از سوی یک نهاد غیردولتی به نام پراجکت وریتاس استخدام شده تا با ترغیب کردن رسانه‌های گروهی بزرگ به انتشار اخبار جعلی، آن‌ها را بی‌اعتبار کند.

واشنگتن‌پست می‌گوید که این ماجرا بخشی از یک عملیات تخریبی علیه رسانه‌های اصلی در ایالات متحده بوده است.

همزمان موسسه پراجکت وریتاس با انتشار چند توییت و ویدئو در واکتش به گزارش امروز سه‌شنبه ۲۸ نوامبر (هفتم آذر) واشنگتن‌پست، اعتبار و بی‌طرفی این نشریه را زیر سؤال برده و می‌گوید که ادعای این روزنامه مبنی بر "هدف یک عملیات تخریبی قرار گرفتن" بهانه‌ایست برای "انحراف اذهان عمومی".»

این در شرایطی است که فساد اخلاقی و جنسی در بین مقامات خرد و کلان آمریکایی کاملاً امری عادی و تکرار شده است که این روزها نه تنها بسیاری از رسانه‌های جهان، بلکه رسانه‌های مختلف داخلی خود ایالات متحده نیز در گزارش‌هایی مفصل به آن پرداخته‌اند.

از رؤسای جمهوری قبلی و فعلی آمریکا گرفته تا نمایندگان کنگره و سنا، مقامات قضائی، نیروهای پلیس و فرماندهان نظامی، ستارگان و دست اندرکاران سینمایی و ... همگی آلوده این فساد گسترده هستند که رسوایی‌های آن‌ها هر چند وقت یک بار جهانیان را متوجه خود می‌کند.

همانطور که پیشتر در گزارشی به این موضوع پرداختیم، روزنامه لس آنجلس تایمز در گزارشی ویژه لیستی از سیاست مداران فاسد آمریکا در یک دهه اخیر را منتشر کرده است که گستردگی و اسامی مطرح شده جالب توجه است.

بر اساس این گزارش "آنتونی وینر" نماینده دموکرات ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا، در سال 2011 به خاطر انتشار تصاویر مستهجن یک دختر 21 ساله در توئیتر مجبور شد از نمایندگی در کنگره آمریکا استعفا بدهد.

"جان ادواردز"، سناتور سابق و دموکرات کارولینای شمالی در سال 2004 و 2008 در رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری حزب حضور داشت و به عنوان معاون جان کری نامزد جمهوری خواهان برای رقابت با جرج بوش و معاونش دیک چنی انتخاب شد، در حالی که همسر داشت با کارگردان فیلم‌های انتخاباتی‌اش رابطه برقرار کرده بود و از کمک‌های مالی به کمپین انتخاباتی‌اش برای پنهان کردن این موضوع استفاده کرده بود.

"کریس لی" نماینده سابق و دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در سال 2011 به خاطر ارسال عکسی نیمه برهنه برای زنی، مجبور به استعفا شد.

"جان اینساین" سناتور جمهوری خواه نوادا در سال 2011 به خاطر داشتن روابط خارج از ازدواج با زن همکارش مجبور شد استعفا بدهد.

"اسپیترز" فرماندار دموکرات نیویورک در سال 2008 به خاطر فاش شدن رابطه داشتن با یک روسپی از طریق یک کلوب روسپیگری مجبور به استعفا شد.

"مارک سودر" نماینده ایندیانا در مجلس نمایندگان آمریکا در سال 2010 پس از فاش شدن داشتن رابطه با یکی از همکاران متاهلش مجبور به استعفا شد.

"اریک مسا" نماینده ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا به اتهام آزار جنسی، از جمله آزار جنسی یک کارمند مرد، از پست خود استعفا کرد.

"تیم ماهانی" نماینده فلوریدا در مجلس نمایندگان آمریکا پس از برملا شدن قراردادن معشوقه‌اش در میان کارمندانش و اینکه ماهانی به معشوقه‌اش بابت پنهان کردن رابطه‌شان حق السکوت پرداخت کرده است، در انتخابات شکست خورد و صندلی خود را در مجلس نمایندگان آمریکا از دست داد.

"جیم مک گریوی" فرماندار سابق و دموکرات نیوجرسی در سال 2004 و در حالی که همسر داشت پس از برملا شدن رابطه جنسی‌اش با یک مرد دیگر، اعلام کرد که "یک آمریکایی همجنسگرا" است و مجبور شد از مقام فرمانداری نیوجرسی استعفا بدهد.

"لری کرگ"، سناتور آیاداهو در سال 2008 به خاطر سوءرفتار همجنسگرایانه در فرودگاه مورد توبیخ کمیته اخلاقی سنا قرار گرفت.

"مارک فولی"، نماینده جمهوری خواه فلوریدا در سال 2006 به خاطر فرستادن یک ایمیل غیراخلاقی به یک کارگر نوجوان کنگره آمریکا مجبور شد استعفا بدهد.

"گری کاندیت" نماینده کهنه کار ایالت فلوریدا در حالی که همسر داشت با کارآموزی که سی سال از او کوچک‌تر بود رابطه برقرار کرد. این کارآموز در سال 2001 ناپدید شد و یک سال بعد جسد سلاخی شده او پیدا شد.

رؤسای جمهور اسبق این کشور هم در این فساد شریک بوده‌اند، به طوری که رابطه جنسی "تامس جفرسن"، سومین رئیس جمهور آمریکا با یکی از بردگانش پس از گذشت 200 سال در سال 1998 و با آزمایش دیان ای ثابت شد و همینگونه در دیگر رؤسای جمهور این کشور ادامه پیدا کرد تا "دونالد ترامپ" که بارها افشاگری در مورد فساد اخلاقی و جنسی‌اش رسانه‌ای شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل