1526

آنچه که کاوه کرامی از دیوان بین المللی کیفری نگفت؟

4 سال قبل

هم رسانی

   دیوان کیفری بین‌المللی

کاوه کرامی کارمند بی‌بی‌سی در یادداشتی با عنوان «دیوان کیفری بین‌المللی چه می‌کند؟» که در وب سایت بی‌بی‌سی فارسی منتشر شده است، به تشریح چگونگی تأسیس و عملکرد و کارکرد دیوان بین المللی کیفری پرداخته است.
کاوه کرامی کارمند بی‌بی‌سی در یادداشتی با عنوان «دیوان کیفری بین‌المللی چه می‌کند؟» که در وب سایت بی‌بی‌سی فارسی منتشر شده است، به تشریح چگونگی تأسیس و عملکرد و کارکرد دیوان بین المللی کیفری پرداخته است. البته این یادداشت به طرز عجیبی یکجانبه و ناقص تدوین شده است!!

برای مثال نویسنده اساسا به قضیه فلسطین در دیوان بین المللی کیفری که به جرایم و جنایات رژیم اسرائیل در جنگ غزه و سایر جنایات این رژیم در فلسطین میپردازد هیچ گفته و سخنی به میان نیاورده است؟!.

مورد دیگر اینکه نویسنده به پرونده انگلیس که به اتهام جنایت جنگی در عراق در نزد دیوان بین المللی کیفری مفتوح است اشاره ای نکرده است؟!

همچنین نویسنده به عدم عضویت کره شمالی در دیوان بین المللی کیفری اشاره کرده است اما به عدم عضویت رژیم اشغالگر قدس ( اسرائیل) اشاره ای نکرده است؟!

با توجه به این موارد و دهها مورد دیگر، این سوال اصلی مطرح است که هدف بی‌بی‌سی فارسی از انتشار این گونه یادداشت های ناقص و خنثی از محاکم بین المللی، جز پوشاندن جنایات دولتهای غربی، چیز دیگری هم میتواند باشد؟
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل