1529

پشتیبانی بی‌بی‌سی از سعودی ها تمامی ندارد

5 سال قبل

هم رسانی

   پشتیبانی بی‌بی‌سی از سعودی ها تمامی ندارد

یگان موشکی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور از شلیک یک فروند موشک به سمت عربستان سعودی خبر داد. یگان موشکی یمن این موشک میان برد را به سمت پایگاه نظامی «خمیس مشیط» واقع در منطقه عسیر شلیک کرده است.
به رغم ادعای رسانه‌های عربستانی مبنی بر انهدام این موشک در آسمان، یگان موشکی ارتش یمن تأکید کرده است که این موشک به هدف تعیین شده اصابت کرده است.
نیروهای ارتش یمن ماه گذشته موفق شدند یک فروند موشک «زلزال H 2» را به سمت فرودگاه بین‌المللی ملک خالد شهر ریاض شلیک کنند.

در پی این حمله جدید بی‌بی‌سی فارسی که در این سال ها تمام قد به حمایت از حکومت قبیله ای سعودی پرداخته است در گزارشی مفصل به بررسی موشک شلیک شده از سوی یمنی ها پرداخت. 

بی‌بی‌سی در این گزارش تمام تلاش خود را می کند که اثبات کند این موشک ها متعلق به ایران بوده و از ناحیه ایران به دست حوثی ها و نیروهای مردمی یمنی رسیده است. این درحالی است که اساسا بی‌بی‌سی به بزرگنمایی این اقدام به دنبال جابجایی صورت مساله اساسی این جنگ می باشد. 

بیش از دو سال است که ارتش سعودی با تمام قوا و در حالی که مورد حمایت کامل کشورهای غربی به ویژه آمریکا و انگلیس بوده است از هوا و زمین و دریا کشور یمن را مورد هجوم خود قرار داده است که نتیجه آن کشته شدن هزاران نفر و آوارگی و بی خانمانی بوده است اما در کمال تعجب شبکه بی‌بی‌سی فارسی نه تنها در راستای این اقدام وحشیانه و غیر انسانی سعودی ها گامی برنداشته است بلکه تمام تلاش خود را کرده است که سعودی ها جنایت هایی که در یمن مرتکب شده اند تبرئه کند. 

اکنون هم در این حمله موشکی ها به فرودگاه ریاض و حمله اخیر آن ها به پایگاهی نظامی در جنوب عربستان که حق مشروع و قانونی نیروهای مردمی یمن در مقابله با تهاجم سعودی ها می باشد به دنبال آن است که ایران را که هیچ جای این جنگ را به غیر حمایت های معنوی از مردم یمن را نمی گیرد محکوم کند. تا شاید باز هم بتواند جنایت سعودی را از چشم مخاطب خود دور نگه دارد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل