1530

انتقاد خبرنگار بی‌بی‌سی از نامه رئیس سیا به سردار سلیمانی

4 سال قبل

هم رسانی

   انتقاد خبرنگار بی‌بی‌سی از نامه رئیس سیا به سردار سلیمانی

وب سایت بی‌بی‌سی فارسی در خبری با عنوان «رئیس سیا: قاسم سلیمانی نامه‌ام را باز نکرد» به ماجرای نامه رئیس سیا به سردار سلیمانی در خلال آزادسازی شهر بوکمال سوریه پرداخته است.
بی‌بی‌سی فارسی به نقل از مایک پمپئو، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) مینویسد که قاسم سلیمانی نامه او را باز نکرده است.

در ادامه این خبر، سام فرزانه ( خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در واشنگتن) به تحلیل این خبر پرداخته است. سام فرزانه این اقدام رئیس سیا را موجب تمسخر آمریکا دانسته است و در این خصوص مینویسد «دولت کنونی آمریکا رفتارهای خارج از عرف کم ندارد. نامه رئیس سیا به یک فرمانده نظامی ایران را هم می‌توان از آن دست رفتارها دانست. 

نوشتن نامه به مقام نظامی کشوری که روابط دیپلماتیک درستی هم بین آنها نیست رفتاری معمولی نیست. نامه‌ای که به سادگی دست‌مایه تبلیغ سیاسی ایران علیه آمریکا شد». با این حال سام فرزانه این اقدام رئیس سیا را گامی در جهت وزیر امور خارجه آمریکا شدن وی میداند!!!

به نظر میرسد تحقیر رئیس سیا توسط سردار سلیمانی آنقدر آشکار بوده است که خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی نتوانسته است واقعیت را نادیده بگیرد و مجبور شده است ضمن پذیرش تحقیر، با طرح موضوع انحرافی انتخاب قریب الوقوع رئیس سیا به وزیر امورخارجه آمریکا، آن را دلیل اصلی ارسال نامه اظهار دارد؟!!
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل