1535

روایت یک طرفه بی‌بی‌سی از درگیری فلسطینی ها و صهیونیست ها

4 سال قبل

هم رسانی

   روایت یک طرفه بی‌بی‌سی از درگیری فلسطینی ها و صهیونیست ها

دونالد ترامپ رئیس ایالات متحده آمریکا به تازگی با صدور فرمانی دستور داد شهر قدس به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته شود و سفارت آمریکا نیز از شهر تل آویو به قدس منتقل یابد.
این ماجرا باعث شد دوباره توجه رسانه ها، افکارعمومی و دولت ها به مسئله فلسطین و قدس جلب شود. با این حال وضعیت قدس دارای شرایط خاص و شاید بی سابقه ای در روابط بین الملل است.

این روزها سرتاسر جهان اسلام را خشم فراگرفته و از لحظه امضای چنین فرمانی از سوی ترامپ روزی نبوده است که اعتراضات در جهان اسلام ادامه پیدا نکرده باشد. از تهران و استانبول گرفته تا شرق آسیا و کشورهای آفریقایی و حتی مسلمانان اروپایی خشم خود را نسبت به این اقدام نشان داده اند. اما کانون اصلی اعتراضات در خود سرزمین های اشغالی فلسطین می باشد. اعتراضاتی که پاسخی جز گلوله دریافت نمی کند. در همین چند روز چند جوانان فلسطینی در بمب باران های شهر غزه به شهدت رسیده اند. 

فیلمی در فضای مجازی دست به دست می شود که خوی درندگی صهیونیست های کثیف را هر چه بیشتر نمایان می کند مامور پلیس صهیونیست در ملاعام جوان فلسطینی را در حالی که شهادتین می گوید با دستان کثیفش خفه می کند و صدا هم از کسی بلند نمی شود. گو اینکه در این دنیا سازمان های حقوق بشر غربی و رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی تنها یک تکلیف دارند، اقدام علیه مسلمانان.

بی‌بی‌سی فارسی در این روزها سعی کرد که اخبار مرتبط با فلسطین را ضریب کمتری بدهد و مثلا اشک برای نازنین زاغری جاسوس شناخته شده ام آی 6 را جایگزین خون هایی که در فلسطین ریخته می شود بکند. این تمام ماجرا در این شبکه وابسطه به خاندان سلطنتی انگلیس نیست آن ها حتی اخبار را وارونه به مخاطب خود نشان می دهند. 

به عنوان نمونه بی‌بی‌سی حتی زمانی هم که می خواهد به ماجرای فلسطین بپردازد به جای آنکه به وحشیگری های صهیونیست و خوی درندگی آن ها بپردازد به حمله یک جوان فلسطینی به مامور امنیتی اسرائیل و زخمی کردن او می پردازد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل