1557

9 دی؛ واقعیتی که بی‌بی‌سی از آن فرار می‌کند

4 سال قبل

هم رسانی

   ترس بی‌بی‌سی از واقعیت‌های حماسه مردمی 9 دی

فرار بی‌بی‌سی از واقعیت‌های غیر قابل انکار 9 دی، علامت سؤال‌های بزرگی در مسیر حرفه‌ای گری و بی طرفی این رسانه انگلیسی ایجاد کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در ایامی که همه ملت ایران یاد روزی بزرگ را به بهترین شکل ممکن زنده نگاه داشتند، تنها با پرداختن جهت دار، آلوده به دروغ و سیاسی اعتراضات اقتصادی در برخی از شهرهای کشورمان، سعی کرده است تا با بیشترین توان خود از واقعیت‌های نهفته در "9 دی" فرار کند.

اما دلیل این فرار چیست؟!

چه واقعیتی در این روز بزرگ و تاریخ ساز نهفته است که یک رسانه همیشه مدعی بی طرفی و حرفه‌ای گری را وادار به فرار می‌کند؟!

برای پاسخ این سؤال باید به هشت سال قبل برگشت؛ به سال‌هایی که بی‌بی‌سی تمام توان خود را به کار گرفته بود تا آتش فتنه‌ای بزرگ را در ایران افروخته نگاه دارد. فتنه‌ای که بر مردم یک سرزمین ظلم کرد و خون‌های بی گناهی را بر زمین ریخت.

ابتدای آن فتنه تلاش می‌شد تا خون‌های ریخته شده را به گردن نظامی بی اندازند که با خون پاک هزاران شهید استوار مانده است، اما هر چی پیش رفت، اشتباهات بزرگتر این جریان، دستشان را خالی کرد و پرده از چهره سیاهشان برداشت و آن زمان بود که ملت ایران، همانند مبارزات قبل از انقلاب، همانند سال‌های سخت جنگ تحمیلی و ...، به کنار هم آمدند و از با هم بودنشان مشت‌هایی محکم ساختند که آخرین ضربه را بر بدنه پوشالی این فتنه کوبید و پایانی بود برای آرزوها و رویاهایی که مدیران پشت پرده رسانه‌هایی مانند بی‌بی‌سی برای ایران و ایرانی در سر داشتند.

اشتباهات اساسی جریان فتنه یکی پس از دیگری واقعیت‌ها را به آحاد مردم نشان داد؛ آشوب‌های خشن و افراطی خیابانی، اغتشاش، آسیب رساندن به اموال عمومی، کشتار مردم بی گناه، اهانت به ارزش‌های انقلابی مانند بی حرمتی به عکس امام خمینی (ره) و در نهایت بی حرمتی به تاسوعا و عاشورای حسینی و عزاداران این ایام، نتیجه‌اش جز بیداری ملتی نبود که هرگز تن به ذلت نداده و نمی‌دهند.

همین اشتباهات باعث شد تا در 9 دی 1388، ملت ایران به طور خودجوش و متحد خیابان‌های کشور را از فتنه گران آشوب گر پاک کنند و به یک صدا و یک مشت تبدیل شوند که یک پیام متحد را به همه جهان مخابره می‌کند و آن پیام ولایتمداری ملت ایران در هر شرایطی است.

هشت سال از آن تاریخی گذشت و هر سال مردم بیدار و با بصیرت ایرانی در 8 دی، کنار هم آمدند تا ضمن تجدید آرمان‌های آن روز بزرگ، این واقعیت را نشان دهند که هر گونه فکری علیه این سرزمین و انقلاب، با سرانجام همان فتنه و همان روز همراه خواهد بود.

امسال هم مردم همه آمدند، از پیر و جوان، از زن و مرد، کنار هم با یک هدف ایستادند تا همین واقعیت‌ها را برای امثال بی‌بی‌سی یادآوری کنند و نتیجه‌اش فرار آنها بود که با سکوتشان خود را نشان داد.

این رسانه وابسته به خاندان انگلیس اکنون برای فرار از مشت‌های گره کرده مردم ایران، تلاش می‌کند تا با بازتاب جهت دار، همراه با دروغ و سیاسی اعتراضات بخشی از مردم به اوضاع اقتصادی کشور، زخم‌های کهنه خود را التیام بخشد اما غافل از این که مردم بصیر ایرانی، اکنون با تجربه فتنه 88، خیلی زودتر درست از نادرست و اعتراض بر حق اقتصادی را از فتنه گری تشخیص می‌دهند و فتنه گران نیز ناشیانه همانند سال 88، با اشتباهاتشان چهره خود را نمایان می‌سازند.

آشوب گر و فتنه گر، رفتارهایش تغییر نمی‌کند؛ باز هم آسیب رساندن به اموال عمومی، باز هم درگیری خشن با عوامل انتظامی، سردادن شعارهای ضد انقلاب و البته توهین به پرچم مقدس کشور عزیزمان ایران، نشانه‌های خوبی بود تا مردم دوباره واقعیت را درک کنند و در سالروز حماسه 9 دی، کنار هم ایستادگی‌شان بر ولایتمداری را نشان جهانیان دهند.

همین‌ها باعث شد تا بی‌بی‌سی و دیگر رسانه‌های غرب نشین ضد انقلاب، با سکوت و بی صدا از کنار این ایستادگی بگریزند و با دروغ، ناله‌های آشوب گران را به جای فریادهای کوبنده ملت ایران بازتاب دهند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل