1559

خط دهی بی‌بی‌سی فارسی به معترضین خیابانی در ایران

5 سال قبل

هم رسانی

   خط دهی بی‌بی‌سی فارسی به معترضین خیابانی در ایران

به دنبال تجمع اعتراضی روز پنج‌شنبه جمعی از مالباختگان موسسات مالی در مشهد که با شعارها و مطالبات اقتصادی مردم همراه شد، روز جمعه نیز برخی نقاط کشور شاهد تجمعاتی محدود بود.
برخی از گزارش ها حاکی از آن است که در شهرهای کرمانشاه، رشت، ساری، قم، قزوین و همدان تجمعاتی برگزار شده که بعضا با شعارهای تندی همراه بود. بیشترین تجمع پیش از ظهر جمعه در کرمانشاه گزارش شده است که با مداخله نیروی انتظامی خاتمه یافته است.

اگرچه رسانه‌های ضدانقلاب تلاش داشتند نشان دهند که مطالبات تجمعات امروز سیاسی است اما گزارش‌های میدانی، حاکی از آن است که بسیاری از مردم که نسبت به وضعیت گرانی‌ها معترض بودند با مشاهده شعارهای سیاسی لیدرهای این تجمعات، ترجیح دادند که با شعاردهنگان همراه نشوند.

در این بین بی‌بی‌سی فارسی بلافاصله دست به اقدام زده و در حال خط دهی به معترضین می باشد. بی‌بی‌سی در مطلبی با عنوان "راهنمای ارسال ویدیو و عکس به رسانه ها":
1- دوربین موبایل را افقی یا عمودی بگیرید و زیاد حرکت ندهید
2- به خبرنگاران کمک کنید تا زمان و مکان را از ویدیوی شما تشخص دهند
3- روی ویدیو صحبت کنید، زمان و مکان را بگویید
4- در ویدیو تابلویی از نام خیابان یا شهرتان مشخص کنید
5- اگر نمی خواهید صحبت کنید روی کاغد تاریخ و مکان را بنویسید و جلوی دوربینتان 

این نشان دهنده آن است که جریانات ضد انقلاب بلافاصله به دنبال سیاسی جلوه دادن این تجمعات هستند. حال آنکه به دنبال گرانی‌های اخیر و همچنین ادامه ابهام در وضعیت مالباختگان موسسات مالی و اعتباری، از ماه‌های گذشته تجمعات و تحصن‌هایی در شهرهای مختلف انجام شده که رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند این مطالبات اقتصادی را سیاسی جلوه دهند. در این بین متاسفانه همزمان برخی از نزدیکان دولت سعی کردند تا این تجمعات را به مخالفان دولت نسبت دهند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل