1570

چرا بی‌بی‌سی از امام جمعه مشهد خشمگین است؟!

4 سال قبل

هم رسانی

   آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد مقدس

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به طرح شایعه‌ای بی اساس علیه آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد مقدس پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً بر روی پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است، با پرداختن به شایعاتی بی اساس علیه آیت الله علم الهدی تلاش کرده تا خشم خود را از امام جمعه مشهد مقدس ابراز نماید.

بی‌بی‌سی با پرداختن به شایعه مبنی بر احضار آیت الله علم الهدی به شورای عالی امنیت ملی، می‌نویسد: «بعضی رسانه‌های ایران صبح امروز یکشنبه ۱۰ دی (۳۱ دسامبر) به نقل از کانال تلگرام غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، نوشتند که آقای علم‌الهدی به دلیل "اقدام پشت‌پرده او در تجمعات خیابانی مشهد" که جرقه اعتراضات روزهای اخیر را زد، به شورای عالی امنیت ملی احضار شده و علی شمخانی، دبیر این شورا، به تندی به او تذکر داده است.

گفته شده بود که آقای شمخانی تهدید کرده که پرونده آقای علم‌الهدی را به دادگاه ویژه روحانیت می‌فرستد و آقای علم‌الهدی هم عذرخواهی کرده بود و گفته بود که خواهان بخشایش "امام زمان و مقام معظم رهبری" است.

ناآرامی‌های اخیر ایران روز پنجشنبه (۷ دی) در مشهد شروع شد، هنگامی که عده‌ای در اعتراض به وضعیت نابسامان اقتصادی تجمع کردند و علیه دولت و حسن روحانی، رئیس جمهور، شعار دادند.

گروهی از نزدیکان دولت آقای روحانی گفتند که این تجمع به تحریک نزدیکان جبهه پایداری و از جمله آقای علم‌الهدی برنامه‌ریزی شده است.»

اما وقتی به عمق ماجرا رجوع می‌کنیم، به بی اساس بودن این شایعه ان هم از ریشه پی می‌بریم و به این نکته خواهیم رسید که بی‌بی‌سی چگونه از هیچ برای خود بهانه سازی می‌کند تا بتواند چهره و وجهه یکی از انقلابی‌ترین شخصیت‌های جمهوری اسلامی ایران را در دید مخاطبین خود خدشه دار سازد.

منبع این خبر غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی معرفی می‌شود در حالی که خود وی در گفتگویی با خبرنگار "فرهیختگان" رسماً و به طور جدی آن را تکذیب کرده و تأکید کرده است که هرگز چنین ادعایی نکرده و نمی‌کند و چنین سخنی نمی‌گوید.

دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و یک منبع آگاه از این دبیرخانه نیز در گفتگو با "تسنیم"، به طور قاطعانه این شایعه را بی اساس و دروغ خوانده و بر این موضوع تأکید کرده است که تنها مرجع اعلام اخبار مربوط به جلسات و مصوبات شورای عالی امنیت ملی، تنها دبیرخانه این شورا بوده و هرگونه خبری که خارج از این حوزه انعکاس داده می‌شود، دروغ است.

دفتر امام جمعه مشهد مقدس نیز به این شایعه واکنش نشان داده و در اطلاعیه‌ای به صراحت تأکید کرده است: "امروز صبح اخباری در خصوص احضار یا اخطار به آیت الله علم الهدی از سوی شورای عالی امنیت ملی در برخی رسانه‌ها منتشرشده است. این در حالی است که آیت الله علم الهدی شب گذشته در مراسم گرامیداشت نهم دی ماه در مدرسه علمیه نواب مشهد سخنرانی داشت و اخبار مربوط به این مراسم در رسانه‌ها موجود است لذا این خبر و اصل ارتباط این نهاد امنیتی با ایشان تکذیب می‌شود. در صورت عدم عذرخواهی مدعیان و منتشرکنندگان این اخبار، دفتر آیت الله علم الهدی علیه آنان پیگیری قضایی خواهد نمود."

آیت الله علم الهدی، امام جمعه مردم مشهد مقدس و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، یکی از شاخص‌ترین چهره‌های انقلابی جمهوری اسلامی ایران است که همواره در عمل و گفتار، از ارزش‌های اسلامی – انقلابی با شجاعت دفاع کرده و در خط مقدم مقابله با هر گونه حرکت استکباری و استعماری حضور فعال داشته است و طبیعی است که چنین شایعه‌ای فرصتی باشد برای رسانه‌های ضد انقلابی مانند بی‌بی‌سی که عقده سال‌ها خشم خود از این شخصیت را ابراز نمایند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل