1574

سریال بی‌گناه سازی بی‌بی‌سی از آشوب گران

5 سال قبل

هم رسانی

   تلاش بی‌بی‌سی برای اثبات بی‌گناهی آشوب‌گران در ایران

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی تحلیلی تلاش کرده است تا بازداشت شدگان جریانات اخیر در ایران را افرادی بی‌گناه و مظلوم معرفی کند.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی که چند وقتی است تمام توان خود را بر روی انتشار اخبار مربوط به آشوب‌های خیابانی در برخی از شهرهای کشورمان گذاشته و تلاش کرده است تا با پر و بال دادن به این اخبار فضای داخلی ایران را بحرانی نشان دهد، اینبار نیز در گزارشی تحلیلی، که با عنوان "بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های ایران چه کسانی هستند؟" و با قلم "نیکی محجوب" منتشر کرده است، سعی داشته تا بازداشت شدگان جریانات اخیر در کشورمان را بی‌گناه و معترضینی مظلوم نشان دهد که حکومت جمهوری اسلامی با ظلم آن‌ها را اسیر خود قرار داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در بخش‌هایی از این گزارش می‌نویسد: «در پی ناآرامی‌ها و اعتراضات سراسری در ایران براساس آمار رسمی بیش از هزار نفر بازداشت شده‌اند. براساس اعلام وزارت کشور ۹۰ درصد بازداشت‌شدگان جوانان زیر ۳۰ سال هستند.

بسیاری از بازداشت‌شدگان در شهرهای مختلف ایران افراد گمنامی هستند که اطلاع دقیقی از آنها در دست نیست.»

این شبکه سلطنتی انگلیسی در بخشی دیگر ادامه می‌دهد: «محمد رهبری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران دو روز پیش گفته بود که آمار دقیق ندارد اما ظاهراً تعداد دانشجویان بازداشت شده "کمتر از ۳۰ نفر است."

بر اساس آمار غیر رسمی در ۴۸ ساعت گذشته حدود ۲۰ دانشجوی دیگر بازداشت شده‌اند. بیشتر این بازداشت‌شدگان از دانشجویان طیف چپ در شهرهای مختلف ایران هستند که بیشترشان در خانه بازداشت شده‌اند.

علاوه بر دانشجویان گزارش‌هایی هم از دستگیری نوجوانان و دانش آموزان در اعتراضات اخیر منتشر شد.»

به راستی، افرادی که در روزهای اخیر بازداشت شده‌اند، چه کسانی هستند؟! افرادی بی گناه که مورد ظلم واقع شده و حق آزادی از آن‌ها گرفته شده است یا افرادی که خود در آزادی یک ملت اختلال ایجاد کرده‌اند؟!

بررسی آن چه در اغتشاشات و آشوب‌های خیابانی ایجاد شده در برخی از شهرهای کشورمان صورت گرفته است و افرادی که در این رابطه شناسایی و بازداشت شده‌اند، رسیدن به پاسخ سؤال بالا را کاملاً راحت و دردسترس می‌کند.

در شهرهای مختلف و در برهه‌های مختلف خبر بازداشت عده‌ای رسانه‌ای شد؛ افرادی که در خیابان‌ها آشوب‌ها را یا مدیریت و هدایت می‌کردند و در اصطلاح نقش "لیدر" اغتشاش‌ها را بر عهده داشتند و یا به طور جدی در این آشوب‌های خیابانی مشارکت می‌کردند.

آشوب‌هایی که به هر چیزی شبیه بود جز اعتراض مسالمت آمیز و استفاده از این واژه در توصیفشان، بیشتر توهینی بزرگ به شعور مردم ایران است.

امنیت عمومی توسط آشوب گران مورد خدشه واقع شد که این موضوع باعث تعطیلی و زیان بالای کسب و کار افرادی بود که روزی زندگی خود را از آرامش خیابان‌ها و حضور امن مردم در مراکز تجاری و عمومی به دست می‌آوردند.

آن‌ها افرادی بودند که اموال و دارایی‌های عمومی که متعلق به همه مردم ایران است را نابود کردند؛ آتش زدن و تخریب خودروهای امدادی، بانک‌ها و ... تنها بخشی از این واقعیت‌هاست.

افراد بازداشتی رهبری و مشارکت جدی در آشوب‌هایی داشتند که جنایاتی مانند قتل نوجوان سیزده ساله با گلوله مستقیم و هم چنین زنده زنده سوزاندن یک پدر و پسر در خودروشان را با خود به همراه داشته است.

اشک‌های راننده اتوبوسی که تنها دارایی و محل کسب درآمدش در مقابل دیدگانش و به دست این آشوب گران به خاکستر تبدیل شد، گویای چهره حقیقی افرادی است که در جریان اغتشاشات اخیر کشورمان بازداشت شده‌اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل