1577

بی‌بی‌سی و تخریب شخصیت‌ها: آیت الله هاشمی شاهرودی

4 سال قبل

هم رسانی

   خشم بی‌بی‌سی از نقش آفرینی آیت الله هاشمی شاهرودی در انقلاب

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در ادامه تلاش‌هایش برای تخریب شخصیت‌های اثرگذار جمهوری اسلامی ایران، این بار به طرح ادعاهایی علیه آیت الله هاشمی شاهرودی پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در ادامه تلاش‌هایی که در جهت تخریب شخصیت‌های اثرگذار درانقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران انجام داده و می‌دهد، این بار ادعاهایی را علیه آیت الله هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کشورمان پرداخته است.

بی‌بی‌سی فارسی در این ادعاهای خود، با طرح تیتر «سیاستمدار آلمانی: شاهرودی مسئول ۲۰۰۰ اعدام بوده است»، می‌آورد: «ولکر بک، سیاست‌مدار آلمانی که علیه محمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران شکایت کرده می‌گوید آقای شاهرودی به عنوان رئیس قوه قضاییه باید پاسخگوی اعدام حدود ۲۰۰۰ نفر در دوران صدارتش باشد و از نظر او این مقام ایرانی مصونیت دیپلماتیک در آلمان ندارد.

آقای ولکر روز سه‌شنبه (نهم ژانویه - ۱۹ دی) به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "من این شکواییه را بر اساس قوانین آلمان در ارتباط با جنایت علیه بشریت تنظیم کرده‌ام. آقای شاهرودی در دوران ریاستش بر قوه قضاییه مسئول صدور حدود ۲۰۰۰ حکم اعدام بوده که متهمان برخی از آنها کودک بوده‌اند."»

این شبکه وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس، ادامه می‌دهد: «این عضو حزب سبز آلمان می‌گوید دادستان‌های آلمان درحال بررسی شکواییه او هستند و به زودی درباره وجاهت داشتن آن برای طرح در دادگاه نظر خواهند داد.

آقای ولکر در پاسخ به این پرسش که آیا مصونیت دیپلماتیک آقای شاهرودی مانع از پیگرد قضایی آن نخواهد شد گفته: "او (آقای شاهرودی) هم اکنون یک مقام دولتی ایران محسوب نمی‌شود و گمان نمی‌کنم بتوان مصونیت دیپلماتیک را در مورد او روا دانست. خود من که سه سال نماینده پارلمان بودم، در آن ایام مصونیت قضایی و دیپلماتیک نداشتم."»

اما چرا شخصیت‌های برجسته انقلاب این گونه مورد هجمه رسانه‌ها و اشخاص ضد ایرانی قرار می‌گیرند؟!

برای یافتن پاسخ این سؤال بهترین راه این است که گذشته و حال آیت الله هاشمی شاهرودی را مروری کوتاه کنیم، تا پی ببریم چرا غرب و رسانه‌های ضد ایرانی این گونه از این شخصیت برجسته انقلاب اسلامی خشمگین هستند.

آیت الله هاشمی شاهرودی از دوران نوجوانی خود در کنار امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران قرار داشت و برای پیروزی انقلاب و پس از آن برای استحکام آن عمر خود را صرف کرده است.

او یکی از همراهان و اعضای اصلی مکتب شهید سید محمدباقر صدر بوده که مورد توجه و اعتماد هم ایشان و هم امام خمینی (ره) قرار داشت و به همین دلیل در کنار کنار سید احمد خمینی، نقش رابطی میان امام و شهید صدر را ایفا کرده و در انقلاب اثر گذار بود.

او با دستور آیت‌الله العظمی خامنه‌ای که در آن زمان با حکم امام (رس) مسؤولیت نهضت‌های اسلامی را بر عهده داشت، تشکیلاتِ جامعه روحانیت مبارز و مجلس اعلی عراق را به راه انداخت و آن را مدیریت و سازماندهی کرد.

آیت الله هاشمی شاهرودی که به دستور امام (س) تدریس و بررسی مسائل فقهی، به ویژه احیای فقه حکومتی استوار بر ادلة استنباط جواهری را بر عهده داشت، در طول سالیان انقلاب از هیچ کوششی در جهت اعتلای انقلاب اسلامی ایران، دریغ نورزید.

وی سالها از اعضای فقهای شورای نگهبان بود ودر این نهاد مقدس به خدمت اشتغال داشت تا اینکه با حکم مقام معظم رهبری به ریاست قوه قضائیه منصوب شد. او در طول مسؤولیت خود در قوه قضائیه، خدمات بسیاری را انجام داد که توسعه قضایی، تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها و ایجاد ارتباط مردمی از جمله آنهاست. پس از مسئولیت در قوه قضایه آیة الله هاشمی شاهرودی با شروع مجدد درسهای فقه و اصول خود در شهر مقدس قم در کنار فعالیت‌های مؤثر سیاسی و استمرار خدمات شایان خود به نظام مقدس اسلامی، مسئولیت خطیر مرجعیت دینی را نیز بر عهده گرفت.

 

آیت الله هاشمی شاهرودی در 23 مرداد سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب گردید که پیش از او این منصب در اختیار مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بود.

برخی از مسئولیت‌های پیشین دیگر وی عبارت‌اند از عضو مجمع جهانی اهل بیت، عضو مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، رئیس ومؤسس مؤسسه دائرة المعارف فقه اسلامی بر مذهب اهل بیت، عضو و نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری، عضو و نائب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضو فقهای شورای نگهبان، رئیس هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه و ... که همه این‌ها نشان می‌دهد چرا و به چه دلیل دشمنان انقلاب اسلامی این گونه در دشمنی با وی تلاش می‌کنند.

بعلاوه، آیا این منطقی است که یک ایرانی به دلیل آن چه ادعا می شوددر ایران صورت گرفته و با قوانین آلمان در تضاد است مورد محاکمه قرار بگیرد؟! آیا یک تبعه آلمان به دلیل عدم رعایت پوشش اسلامی در آلمان، اگر برای گردش به ایران سفر کند، می‌شود او را بازداشت کرد؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل