1578

تلاشی بچگانه برای تخریب جایگاه رهبری در ایران

5 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از نشست انتخاب رهبری در مجلس خبرگان

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همراه با دیگر رسانه‌های ضد انقلاب دست به تلاشی بچگانه برای تخریب جایگاه رهبری در ایران با بهره برداری از فیلمی تازه منتشر شده زده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

در روزهای اخیر، انتشار یک سویه و جهت دار فیلمی کوتاه از جریان جلسه تعیین جانشین امام خمینی (ره) در مجلس خبرگان رهبری آن هم به طور چند بخش مجزای تنظیم شده، بهانه‌ای شد تا رسانه‌های ضد انقلاب در تمام دنیا، به طور متجد وارد عمل شده و تمام تلاش خود را به کار گیرند تا شاید بتوانند با بهره برداری از این موضوع، جایگاه والای ولایت و رهبری در ایران و چهره شخص آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب را تخریب کنند.

بی‌بی‌سی فارسی در یکی از این تلاش‌های بچگانه، از دو سو به این موضوع وارد می‌شود؛ از طرفی اظهارات فروتنانه رهبری در آن جلسه را در جهتی خلاف واقعیت مورد بهره برداری قرار می‌دهد و از طرفی با طرح موضوع موقت بودن انتخاب رهبری در این جلسه، سعی می‌کند فضا را به سود خود غبارآلود کند.

در بخش‌هایی از گزارش این رسانه سلطنتی انگلیسی نوشته شده است: «ویدیویی که به‌تازگی از جلسه ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ خبرگان برای انتخاب جانشین آیت الله خمینی منتشر شده، دارای نکات جدیدی است که برای اولین بار در سطح افکار عمومی مطرح شده‌اند.

شاید بتوان نکته اصلی این ویدیو را، تاکید حاضران در نشست خبرگان بر موقت بودن انتخاب آقای خامنه‌ای رئیس جمهور وقت به سِمت رهبری و همزمان، اصرار بر مخفی ماندن این مساله از افکار عمومی دانست.»

در جایی دیگر از این گزارش نیز آمده است: «هاشمی رفسنجانی در مرحله بعد، در آستانه رأی گیری بر سر شخص علی خامنه‌ای به عنوان جانشین رهبری هم اعلام می‌کند: "آقایانی که با رهبری جناب آقای خامنه‌ای تا رفراندوم - البته این موقت است، دائمی نیست - موافق هستند قیام بفرمایند"؛ و سپس به کسانی که گویی می‌خواهند از موقت بودن انتخاب و عدم اعلام عمومی آن مطمئن شوند می‌گوید: "موقت گفتم ... اعلام نمی‌شود."

دلیل موقت بودن این انتخاب، از متن گفتگوهای جلسه مشخص است. خود آقای خامنه‌ای در ویدیو می‌گوید: "واقعاً باید خون گریست به جامعه اسلامی که حتی احتمال کسی مثل بنده در آن [برای رهبری] مطرح بشود... به لحاظ فنی اشکال پیدا می‌کند این قضیه. من نه از لحاظ قانون اساسی، و نه از لحظ شرعی برای بسیاری از آقایان، حرفم حجت حرف رهبر را ندارد. این چه رهبری خواهد بود؟"

او می‌افزاید: "قانون اساسی می‌گوید مرجع [باشد رهبر]. از لحاظ شرعی هم حجیّت قول رهبر در صورتی است که کسی که می‌خواهد به حرف او [رهبر] عمل کند، او را فقیه و صاحب نظر در امور دین بداند. خوب، الان در همین جلسه چند نفر از آقایان آمده‌اند و صحبت کرده‌اند، تصریح کرده‌اند که من صاحب نظر نیستم."»

اما آیا بی‌بی‌سی در طول این سال‌ها پی نبرده است که جایگاه رهبری امام خامنه‌ای در قلب مردم ایران و بسیاری دیگر از کشورهای اسلامی جهان آن قدر عمیق هست که با این بازی‌های بچگانه نشود حتی اندک خدشه‌ای به آن وارد کرد؟!

مسئولیت رهبری یک امت آن قدر سنگین است که اگر فردی قدرت طلب و تشنه قدرت نباشد، به راحتی آن را نپذیرد و قبول نکند که این بار سنگین مسئولیت را به دوش کشد. اظهارات فروتنانه آیت الله خامنه‌ای در نشست رأی گیری مجلس خبرگان رهبری نه تنها نشان دهنده عدم توانایی و صلاحیت ایشان در امر رهبری نیست، بلکه تأیید کننده این حقیقت است که فردی برای تصدی این جایگاه انتخاب شده که هیچ علاقه‌ای به قدرت نداشته و تنها به دنبال خدمت به اسلام و مردم است.

در مورد قانون اساسی نیز، در قانون اولیه برای رهبری شرایطی تعیین شده و این شرایط در حال اصلاح شدن بود و برای اجرا فقط به برگزاری رفراندوم عمومی و رأی مردم نیاز داشت که در صورت تصویب که همین امر نیز محقق شد، انتخاب ایشان به سمت رهبری جمهوری اسلامی هیچ تضادی با قانون اساسی نداشته است.

این کاملاً طبیعی است که در بین یک جمع شاید همه با یک تصمیم هم عقیده نباشند و اصل روند انتخابات و رأی گیری برای همین است که مخالفین و موافقین هر دو حق بیان نظرات خود را داشته باشند، اما جالب این جاست که انتخاب رهبری با اکثریت مطلق آرا صورت گرفته و این جای تردیدی بر فضاسازی‌های دروغین بی‌بی‌سی باقی نمی‌گذارد.

جالب است که بر اساس بررسی‌های تاریخی آن رویداد، موقت بودن انتخاب رهبری تا زمان برگزاری رفراندوم و اجرای قانون اساسی جدید کشورمان هرگز پنهان نبوده و کاملاً آشکارا صورت گرفته است و پس از تصویب قانون اساسی جدید که با اکثریت آرای مردم و با اقتدار به اجرا گذاشته شد، در نشستی کاملاً علنی بار دیگر موضوع انتخاب دائمی رهبری مطرح شده و با وجود این که بسیاری از افراد مجلس خبرگان معتقد بودند نیازی به رأی گیری مجدد نیست و رهبری آیت الله خامنه‌ای کاملاً قانونی است، اما باز هم با اصرار ایشان و هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، رأی گیری انجام شد و به جز چهار نفر که به دلیل پافشاری بر این اعتقاد که نیازی به رأی گیری مجدد نبوده و رهبری تأیید شده است، در آن شرکت نکردند، مابقی اعضای این مجلس به ایشان رأی مثبت و موافق دادند.

از همه این‌ها گذشته، در دوره‌های زمانی مختلف و در عرصه‌های مختلف، مردم ایران اعتقاد قلبی خود و حمایتشان از رهبری معظم انقلاب را با حضور در صحنه‌هایی که ضرورت داشته، ابراز داشته‌اند و این کاملاً سطحی نگرانه است که یک رسانه مدعی حرفه‌ای بودن، این واقعیت‌ها را نادیده بگیرد و با دست زدن به تلاش‌های کورکورانه و بچگانه، به تخریب اصلی‌ترین شخصیت مردمی، اسلامی و قانونی ایران بپردازد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل