1579

ادامه تبلیغات برای تجاوزگری‌های اسرائیل

5 سال قبل

هم رسانی

   تداوم موشک‌باران سوریه توسط اسرائیل

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به تبلیغات خود برای تجاوزگری‌های اسرائیل به خاک سوریه ادامه می‌دهد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در ادامه پشتیبانی‌های رسانه‌ای خود از رژیم اشغالگر صهیونیستی، بار دیگر به بازتاب تجاوزگری اسرائیل به آسمان و خاک سوریه پرداخته است.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی که به این منظور بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده، با استفاده از تیتر «اسرائیل به هدف‌هایی در داخل خاک سوریه حمله کردند»، می‌نویسد: «ارتش اسرائیل نقاطی در داخل خاک سوریه را هدف حمله هوایی و موشکی قرار داده است.

روز سه شنبه، ۱۹ دی (۹ ژانویه)، فرماندهی کل ارتش سوریه اعلام کرد که طی ساعات اولیه بامداد هواپیماهای اسرائیلی با پرواز بر فراز خاک لبنان تعدادی موشک به سوی نقاطی منطقه قطیفه شلیک کردند اما دفاع ضدهوایی سوریه توانست مانع از نفوذ آنها شود و یکی از هواپیماها را هدف قرار داد.

به گفته فرماندهی ارتش سوری، نیروی هوایی اسرائیل در عملیاتی دیگر چهار فروند موشک به سوی مواضعی در منطقه طبرا پرتاب کردند که دفاع ضدهوایی سوریه توانست یکی از آنها را منهدم کند. بقیه موشک‌ها به نزدیکی مواضع نظامی اصابت کردند و خساراتی به بار آوردند.

گروه نظارت بر حقوق بشر سوریه مستقر در لندن که تحولات آن کشور را زیر نظر دارد نیز گزارش کرده است که هواپیماهای اسرائیلی انبارهای اسلحه و مهمات متعلق به ارتش سوریه و گروه حزب‌الله لبنان را هدف قرار دادند که باعث وقوع انفجارهای متعدد در این مراکز شد.»

بی‌بی‌سی در توجیه این تجاوزگری بار دیگر ایران و حزب الله را عامل به خطر انداختم امنیت و آرامش در سوریه معرفی کرده و ادامه می‌دهد: «از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه، نیروی هوایی اسرائیل در چند مورد هدف‌هایی را در داخل خاک سوریه مود حمله قرار داده که شامل مراکز نظامی و انبارهای تسلیحاتی متعلق به ارتش سوریه یا گروه حزب‌الله لبنان بوده است. همچنین، در چند عملیات کاروان‌های حامل تسلیحات ارسالی ایران برای گروه حزب‌الله هدف حمله هوایی اسرائیل قرار گرفته و منهدم شده است.

در ماه دسامبر سال گذشته، جنگنده‌های اسرائیلی یک مرکز تحقیقات نظامی و انبار تسلیحات و مهمات متعلق به ارتش سوریه را در نزدیکی دمشق، پایتخت، هدف قرار دادند و در ماه سپتامبر نیز به یک انبار نظامی متعلق به حزب‌الله لبنان در نزدیکی فرودگاه دمشق حمله کردند.

نخست وزیر اسرائیل گفته است که این کشور به منظور "دور نگهداشتن نیروهای تحت حمایت ایران" از مرزهای خود در هر زمانی که مناسب بداند، به اقدامات نظامی در خاک سوریه دست خواهد زد.

اسرائیل حکومت ایران را متهم کرده است که در نظر دارد با سوء استفاده از جنگ داخلی سوریه، پایگاه‌هایی را برای استقرار سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان حزب‌الله در سوریه ایجاد کند.»

اما باید از بی‌بی‌سی که این گونه با افتخار تجاوزگری اسرائیل را بازتاب می‌دهد پرسید که چه قانون بین المللی و انسانی مجوز این گونه اقدامات و حملات نظامی را به رژیم اشغالگر صهیونیستی داده است؟!

آیا نقض تمامیت ارضی یک کشور در جهان امری پذیرفته شده است؟!

چطور اگر یک موشک از سمت نیروهای مقاومت فلسطین با سابقه سال‌ها جنایت و اشغالگری توسط صهیونیست‌ها به سمت مواضع اسرائیلی شلیک شود همه دنیا برآشفته می‌شوند و آن را حرکتی غیر انسانی و خشونت طلبی تفسیر می‌کنند، اما وقتی پای اسرائیل به میان می‌آید داستان وارونه می‌شود و همه چیز فراهم می‌گردد تا حمله نظامی به کشوری کاملاً آزاد و مستقل را موجه نشان دهد؟!

اگر اسرائیل همین موشک‌ها را به جای سوریه به حتی بیابانی در عربستان سعودی یا امارات و ... شلیک کند، آیا باز هم واکنش‌هایی این چنینی را مشاهده خواهیم کرد؟!

در شرایطی از نام ایران و حزب الله به عنوان بهانه‌های این حملات استفاده می‌شود که آن چه در اثر این بمباران تخریب می‌شود، تأسیسات نظامی، فرودگاه‌ها و ... سوریه هستند و ایتن مردم سوریه هستند که جانشان را از دست می‌دهند و همه این‌ها در شرایطی اتفاق می افند که از سوی دیگر، در چند سال اخیر شاهد آغوش همیشه باز اسرائیل برای تروریست‌هایی حیوان صفت از جمله داعشی ها بوده و همچنان هستیم.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل