1587

بی‌بی‌سی در نقش دایه مهربان تر از مادر

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی در نقش دایه مهربان تر از مادر

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به آمار پذیرش فرار دختران از منزل در سال ۹۵ ،گفت: با مقایسه این آمار در نیمه نخست سال جاری مشخص می‌شود آمار فرار دختران افزایش یافته است به طوری که در این زمان بالغ بر ۳ هزار دختر از منزل فرار کرده‌اند.
حسین اسدبیگی با اشاره به برنامه ریزی سازمان بهزیستی کشور برای ارائه خدمات به هموطنان در استان‌های مختلف،اظهار کرد: بر همین اساس در سال جاری تعداد خودروهای اورژانس و همچنین مراکز مداخله در سطح کشور افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 4 مرکز برای نگهداری دخترانی که در شهر تهران فرار می‌کنند، پیش بینی شده است،گفت: این افراد حداکثر 3 هفته در مراکز اشاره شده نگهداری می‌شوند و در نهایت و در صورت تشخیص مددکار اجتماعی، فرد به خانواده بازگردانده می‌شود و در غیر این صورت موضوع از طریق قضایی پیگیری می‌شود.

در همین زمینه و در راستای گزارش فوق اخیرا بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی مفصل به موضوع دختران فرارری در ایران پرداخت و بدون داشتن آماری مشخص و اشاره به آمار مشخصی از تعداد این نوع از دختران سخن از آمارهای بالا می کند. بی‌بی‌سی در این گزارش به مشابه بسیاری گزارش های دیگرش در این زمینه سعی کرد که سیاه نمایی مستمر را در طول گزارش خود به کار گیرد و مساله را بیش از آن چیزی که هست سیاه به نمایش گذارد. 

بی‌بی‌سی در حالی سعی می کند در نقش دایه مهربان تر از مادر ایفای نقش کند که سبک زندگی که این شبکه و شبکه های هم سو با سیاست های این شبکه به صورت شبانه روزی در حال پمپاژ کردن در ایران هستند نقش اساسی را در این چنین آسیب های اجتماعی ایفا می کند. بی‌بی‌سی در حالی سعی می کند بدون در نظر گرفتن مشکلات فرهنگی برخی خانواده تمام گناه این مساله را بر گردن مسئولینبی افکند که خود در شبکه اش شرایطی را ایجاد کرده که بعضا شرایطی جز فرار برای برخی خبرنگاران دختر و زن این شبکه باقی نگذاشته است. که نمونه موضوع پونه قدوسی و رئیس سابق این شبکه صادق صبا بود.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل