1595

بهانه هایی که بی‌بی‌سی برای ادامه حضور آمریکایی ها در سوریه بر می شمارد

4 سال قبل

هم رسانی

   بهانه هایی که بی‌بی‌سی برای ادامه حضور آمریکایی ها در سوریه بر می شمارد

این روز ها که تقریبا داعش و گروه های تروریستی دیگر در عراق و سوریه با حمایت های ایران و روسیه در این کشور ها شکست خورده و به عقب رانده شده اند.
آمریکایی ها که نه تنها در این پیروزی ها نقشی نداشته بلکه تروریست مورد حمایت جدی خود قرار داده اند صحبت از حضور در سوریه می کنند و دپو بیش از 2000 سرباز آمریکایی در این کشور خبر می دهند. در همین زمینه وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص حضور نیروهای آمریکایی در این کشور واکنش نشان داد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه سوریه آمده است: تمام اقدامات دولت آمریکا از گذشته تا کنون با هدف حمایت از داعش که به دست دولت باراک اوباما به وجود آمده صورت گرفته است. دولت آمریکا هیچ گاه به دنبال از بین بردن داعش نبوده و شهر رقه هم چنان نمونه بارز دستاوردهای آمریکا و به اصطلاح ائتلافش است.

در ادامه این بیانیه آمده است: دولت سوریه حتی به یک دلار آمریکا برای بازسازی نیاز ندارد چرا که این دلارها به خون سوری ها آغشته شده است. اساسا از دولت آمریکا هیچ درخواستی برای مشارکت در این روند به عمل نیامده چرا که سیاست های دولت آمریکا تنها در چارچوب ویرانی و درد و رنج می گنجد.

در این بیانیه تاکید شده است: حضور نیروهای آمریکایی در سوریه غیر قانونی بوده و به مثابه تجاوزی علیه حاکمیت این کشور به شمار می آید.

در این بین اما برخی از رسانه ها همچون بی‌بی‌سی فارسی به حمایت از حضور نیروهای آمریکایی در سوریه پرداختند و برای حضور نیروهای آمریکایی در سوریه بهانه هایی را تراشیدند که از جمله آن می توان به موراد زیر اشاره کرد:

1) جلوگیری از افزایش نفوذ ایران در سوریه
2) تلاش برای بازیابی نقش سیاسی امریکا در مذاکرات صلح سوریه
3) حمایت بیشتر از اسرائیل در منطقه
4) جلب رضایت مخالفان ترامپ در عرصه سیاست خارجی در داخل امریکا مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل