1597

بی‌بی‌سی فارسی از انعکاس واقعیت ها تا انعکاس منافع غرب در شمال سوریه

5 سال قبل

هم رسانی

   ژیار گل خبرنگار بی‌بی‌سی

حضور عناصر پان کرد در اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی مانند "ژیار گل" امری است که بارها باعپ گرایش این رسانه به سمت سیاست های قوم گرایانه در کردستان بوده است.
حمایت تمام قد ار رژیم قبیله سالار بارزانی ها در کردستان عراق و در بحث همه پرسی ناکام استقلال عراق و پخش برنامه های متععد با حضور چهره های تروریست و تجزیه طلب علیه استقلال ایران از جمله مواردی بوده است که بی‌بی‌سی فارسی در این سناریوها به ایفای نقش پرداخته است. 

علاوه بر این، منافع غرب که این روزها عملاً در تجهیز و استفاده از نیروی کرد متحد آمریکا در سوریه متجلی گشته است نیز باعپ شده است تا اتاق عملیات رسانه ای بی‌بی‌سی فارسی حمایت تمام و کمالی را در حمایت از گروه های تروریستی کرد متحد آمریکا که به دنبال تجزیه سوریه هستند در خروجی رسانه اش نشان دهد. 

در روزهای اخیر با اعلان رسمی تصمیم دولت آمریکا برای تشکیل نیروی نظامی 30 هزار نفری عمدتاً کردی برای حمایت از منافع واشنگتن در سوریه و خشم دولتمردان ترکیه از این اقدام و آغاز عملیات نظامی آنکارا در عفرین بر علیه گروه های تروریستی کرد، بی‌بی‌سی فارسی تمام ظرفیت رسانه ای خود را در حمایت از کردها به منظور حمله رسانه ای به سیاست های نظامی آنکارا به میدان آورده است. 

این اقدام رسانه ای در حالی است که در چند سال قبل که شاهد نزدیکی بیشتر ترکیه به منافع غرب بودیم اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی بارها به حمایت از سیاست های آنکارا در منطقه پرداخت. بر همین اساس است که برخی از تحلیل گران رسانه ای بر این باورند که آنچه که در سیاست های اعلامی بی‌بی‌سی فارسی دارای اهمیت است نه انعکاس واقعیت ها بلکه انعکاس منافع غرب است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل