1598

بی‌بی‌سی فارسی و تردیدافکنی در قبال بیانیه وزارت اطلاعات ایران

4 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی فارسی و تردیدافکنی در قبال بیانیه وزارت اطلاعات ایران

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه هایی است که در سیاست های رسانه ای خود بارها نهادهای امنیتی ایران را به داشتن توهمات در خصوص نقش مخرب کشورهای مخالفت ایران به منظور طراحی عملیات تروریستی بر علیه این کشور متهم کرده است.
در این سناریوی رسانه ای تلاش شده است تا به اتهام زدایی از نقش مخرب سرویس های امنیتی کشورهایی چون آمریکا، انگلستان و رژیم صهیونیستی در طراحی و حمایت از گروه ها و عملیات ترورستی در ایران پرداخته شود. 

در تازه ترین اقدام ها از این دست و با کشف مقادیر قابل توجهی اسلحه و مهمات برای انجام عملیات تروریستی در ایران بار دیگر اتاق فکر این رسانه وابسته به سرویس جاسوسی انگلستان تلاش کرد تا به تردیدافکنی در خصوص صحت این خبر بپردازد. لازم به ذکر است که در اطلاعیه وزارت اطلاعات ایران آمده است که ماموران این وزارتخانه "موفق شدند دو محموله بزرگ بمب، مواد منفجره و مهمات را که به منظور عملیات تروریستی و انفجاری گسترده در اماکن عمومی وارد کشور شده بود شناسایی و خنثی کنند."

به گفته وزارت اطلاعات، کشف این مواد طی دو عملیات صورت گرفته به نحوی که "در نخستین عملیات، ۲۳ عدد بمب آماده انفجار از نوع ریموتی [انفجار از راه دور] که با برنامه‌ریزی و هدایت سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی با هدف انجام اقدامات ایذایی در استان‌های عمقی، از شرق کشور وارد شده بود کشف و ضبط شد. براساس این اطلاعیه، عملیات دیگری نیز توسط ماموران اداره اطلاعات استان کردستان صورت گرفته که طی آن "تجهیزات و ابزار لازم برای ساخت چندین بمب، شامل ماده منفجره تی.ان.تی و سی-۴، کیت‌های انفجار و ۱۵۰ چاشنی الکترونیکی متعلق به یکی ازگروهک‌های تجزیه‌طلب تروریست در مریوان کشف و ضبط شد."

این سبک از تحریف واقعیت از سوی بی‌بی‌سی فارسی در حالی است که در چند مورد در سالهای اخیر ایران مورد هدف گروه های تروریستی وابسته به کشورهای خارجی قرار داشته است. به طور مثال اسناد غیرقابل انکاری در خصوص طراحی عملیات های ترور دانشمندان هسته ای و حمله تروریستی به مجلس با همراهی تمام و کمال سرویس های امنیتی انگلستان، آمریکا، انگلستان، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی وجود دارد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل