1612

تناقض های آشکار مهرداد درویش پور در بی‌بی‌سی فارسی

5 سال قبل

هم رسانی

   مهرداد درویش پور

مهرداد درویش پور که وب سایت بی‌بی‌سی فارسی از او تحت عنوان به اصطلاح جامعه شناس یاد کرده است در یادداشتی با عنوان «دختران 'خیابان انقلاب'، نماد 'انقلاب زنانه' در ایران» در وب سایت بی‌بی‌سی فارسی به زعم خود سعی کرده حجاب و حجاب اجبرای را زیر سوال ببرد!
صرف نظر از صحت و سقم ادعاهای نویسنده که به طور جدی قابل خدشه است، آنچه که در این یادداشت به فراوانی وجود دارد، تناقض های است که نویسنده در این متن دارد. برای مثال نویسنده، اقدام چند نفر به برداشتن حجاب را اقدامی انقلابی قلمداد کرده است اما در انتهای یادداشت اذعان می کند که «این کنش ها هنوز فراگیر نشده اند». ظاهرا اقدام ساختارشکنانه چند نفر، توهم انقلاب زنان را برای نویسنده در پی داشته است!

ضمن آن که نویسنده برخورد قضایی با این ساختارشکنان که براساس قوانین صورت گرفته است را « واکنش هراس آمیز مسئولان » می داند در حالیکه برخورد قضایی با این اقدام غیرقانونی، نامشروع و ضد ارزش های جامعه، نه تنها براساس قانون مجازات اسلامی صورت گرفته است بلکه نشان دهنده اقتدار قوه قضائیه در صیانت از ارزش های جامعه است.
همچنین نویسنده مدعی است برداشتن حجاب تبدیل به یک چالش برای نظام اسلامی ایران شده است! اما در اقدامی متناقض، خود بیان می¬دارد که این رفتار حتی حمایت اکثریت مخالفان حجاب اجباری را هم در پی نداشته است؟

با این توضیحات این سوال اصلی مطرح است که چرا بی‌بی‌سی فارسی سعی دارد ارزش های اسلامی جامعه ( از جمله حجاب) را که حتی قبل از اسلام در ایران باستان وجود داشته اند را توسط نویسنده های تناقض گو، خیال خام خود به چالش بکشد؟ آیا بی‌بی‌سی نگران ارزش های ملی و دینی ایران است یا سعی دارد به هر شکل شده است این ارزش ها را مورد هجمه قرار دهد؟
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل