1613

بزرگنمایی بی‌بی‌سی از پیام اخیر محمود احمدی نژاد

5 سال قبل

هم رسانی

   بزرگنمایی بی‌بی‌سی از پیام اخیر محمود احمدی نژاد

اخیرا محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران در سال 57 برخی از انتقادهای خود نسبت به فضای حاکم بر قوه قضاییه ایران را تکرار کرد.
. احمدی نژاد در این پیام ضمن گرامی داشتن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی انتقادهای تندی را خطاب مجموعه قوه قضاییه بیان داشت. 

در همین زمینه بی‌بی‌سی فارسی با آنکه کمتر مطالب مرتبط با رئیس جمهور پیشین را به تیتر اول خود تبدیل می کند این بار به شدت به بزرگنمایی این پیام پرداخت اما نه از باب انتقادهای تکراری محمود احمدی نژاد نسبت به قوه قضاییه بلکه از باب اینکه آقای احمدی نژاد در بخشی از این پیام اشاره به تلاش برخی برای تعیین رهبری آینده نظام کرده بود.

احمدی نژاد در این خصوص اینگونه نوشته بود: "کسانی که آرزوی رهبری یا ریاست جمهوری آینده و تداوم وضع موجود را در سر می پرورانند، ظاهراً تصور می کنند که با از سر راه برداشتن ما، مسیرشان هموار می گردد."

از آنجایی که یکی از پروژه های اصلی بی‌بی‌سی در این سال ها تلاش برای نقش آفرینی در موضوع رهبر آینده و مطرح کردن بیش از حد این موضوع بوده است. به همین جهت این بخش از پیام احمدی نژاد را پررنگ کرده است حال آنکه همین بخش از پیام احمدی نژاد هم به نوعی در راستای انتقادهایش از قوه قضاییه مفهوم پیدا می کند.

بی‌بی‌سی با آنکه سعی می کند از این پیام رئیس جمهور سابق کیسه ای برای خود بدوزد و با تمام درگیری هایی که احمدی نژاد با بخشی از حاکمیت پیدا کرده است اما باز هم او را نماینده تندروترین جریان سیاسی در جمهوری اسلامی معرفی می کند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل