1615

آغاز عزاداری بی‌بی‌سی برای جاسوس موساد

4 سال قبل

هم رسانی

   احمدرضا جلالی، جاسوس بازداشتی در ایران

در پس تأیید حکم اعدام احمدرضا جلالی در دادگاه تجدید نظر، شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی عزاداری خود برای این جاسوس موساد را رسماً آغاز کرد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در پی تأیید مجدد حکم اعدام "احمدرضا جلالی" در دادگاه تجدید نظر، با انتشار گزارشی ضمن دلسوزی و حمایت از این جاسوس موساد و واکنش به موضوع حکم اعدام وی، رسماً عزاداری خود برای این عنصر ضد ایرانی و خائن را آغاز نمود.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی که به این منظور منتشر کرده است، می‌نویسد: «وکیل احمد رضا جلالی، استاد دانشگاهی که به جرم "جاسوسی" در ایران به اعدام محکوم شده، می‌گوید دیوان عالی درخواست او برای بازبینی حکم را رد کرده است.

به خبرگزاری فرانسه زینت طاهری روز سه شنبه گفت: "قاضی درخواست ما را ظرف کمتر از یک ساعت در روز یکشنبه رد کرد."

او گفت که با توجه به حساسیت این پرونده بار دیگر از دیوان عالی خواهد خواست درخواست آنها را به طور کامل بخواند و بررسی کند.

به گفته خانم طاهری امکان ارائه درخواست‌های متعدد برای بازبینی پرونده وجود دارد هرچند هیچ تضمینی برای پذیرش آن وجود ندارد.

آقای جلالی که برای دانشگاه پزشکی کارولینسکای استکهلم کار می‌کرد در آوریل سال ۲۰۱۶ در جریان سفری به ایران دستگیر شد. دیوان عالی آذر ماه - دسامبر ۲۰۱۷ - حکم اعدام او را تأیید کرد.

زینب طاهری روز ۲۵ ژانویه گفته بود که خواستار بررسی این حکم شده چون به گفته او "نقائص زیادی در این پرونده وجود دارد."

خانم طاهری همچنین در مورد وضعیت سلامتی موکل خود ابراز نگرانی کرده بود: "او اصلاً در وضعیت جسمی خوبی نیست، و هرچند خوب غذا می‌خورد اما بدنش درحال ضعیف‌تر شدن است و هر روز لاغرتر می‌شود."

عفو بین الملل می‌گوید که آقای جلالی در نامه‌ای در ماه اوت از زندان نوشت که به دلیل خودداری از جاسوسی برای ایران تحت بازداشت است.

این پرونده باعث نگرانی اتحادیه اروپا شده که می‌گوید از نزدیک آن را دنبال می‌کند. کارشناسان سازمان ملل هم خواهان لغو فوری حکم اعدام شده‌اند.»

این گزارش در شرایطی منتشر شده است که پیشتر تلاش‌های زیادی برای حمایت از این جاسوس موساد توسط رسانه‌های وابسته به دولت‌های غربی از جمله بی‌بی‌سی صورت گرفته بود.

پیش‌تر در همین راستا ما شاهد بودیم که وی بارها و بارها تنها یک دانشمند و پزشک بی گناه معرفی گردید؛ کمی بعد و پس از اعترافاتش، این ادعا طرح شد که به اجبار و تحت فشار اعترافات منتشر شده از وی گرفته شده است؛ این که گذشت شاهد بودیم ادعای عدم اجازه دفاع به وکیل این جاسوس در این گونه رسانه‌ها منتشر شد؛ وقتی این راه نیز جوابگو نبود، به سراغ بازی با احساس مخاطبین رفتند و از بیماری‌های جسمی احمدرضا جلالی سخن به میان آوردند؛ این مسیر نیز که پاسخگوی حمایت از یک خائن نبود، رسانه‌های غربی بیماری‌های روحی و روانی وی را مطرح کردند و با دیوانه خواندنش سعی در تبرئه‌اش داشتند.

اما اکنون همه این تلاش‌ها بی نتیجه مانده و حکم اعدام این جاسوس و خائن تأیید شده است؛ جاسوسی که از پشت بر مردم خودش خنجر زد. کسی که بر اساس اسناد غیر قابل انکار و اعترافات صریح خودش، مردم و سرزمینش را به اسرائیل و افسران موساد فروخت و یکی از نقش آفرینان پروژه‌ای شد که به شهادت دانشمندان هسته‌ای کشورمان انجامید.

گویا این رسانه‌ها مخاطبین خود را خیلی ساده تصور کرده‌اند که توقع دارند باور کنند بی دلیل و بدون هیچ سند و مدرکی، فردی بازداشت و محاکمه شود و به اعدام محکوم گردد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل