1620

وقاحت از جنس اسرائیل!

5 سال قبل

هم رسانی

   بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل

پس از این که جنگنده اسرائیلی در حین تجاوز به سوریه سرنگون گردید، شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از تهدید ایران و سوریه توسط نخست وزیر رژیم اشغالگر صهیونیستی خبر می‌دهد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

همانطور که قطعاً شنیده‌اید، یکی از جنگنده‌های اسرائیلی در حین تجاوز به سوریه توسط پدافند هوایی این کشور مورد اصابت قرار گرفته و سرنگون شده است؛ اما در شرایطی که متجاوز در این جریان، اسرائیل است، اکنون شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی بی توجه به این واقعیت، از تهدید ایران و سوریه توسط بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر صهیونیستی خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی که با تیتر «هشدار نتانیاهو به ایران و سوریه: هر حمله‌ای علیه اسرائیل را تلافی می‌کنیم»، ضمن تلاش برای تغییر دادن جایگاه متجاوز و مدافع و وارونه ساختن حقیقت برای مخاطبین خود، این گونه می‌نویسد: «یک روز بعد از ساقط شدن جنگنده اسرائیلی با آتش پدافند هوایی سوریه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت که این کشور دیروز "ضربه‌های سنگینی" به نیروهای ایرانی و سوری در خاک سوریه وارد کرده است.

آقای نتانیاهو، امروز یکشنبه ۱۱ فوریه در ابتدای جلسه کابینه گفت قواعد جنگی اسرائیل هیچ تغییری نکرده و هشدار داد که اسرائیل هرگونه حمله علیه خود را تلافی خواهد کرد. او گفت: "این سیاست ما بوده و سیاست ما خواهد ماند."

اسرائیل شب گذشته اعلام کرده بود که به تلافی هدف قرار گرفتن جنگنده این کشور از سوی ضدهوایی سوریه، جنگنده‌های اسرائیلی اهداف و پایگاه‌های ایرانی و سوری را در خاک سوریه هدف قرار داده‌اند.»

بی‌بی‌سی در ادامه نیز آورده است: «روز شنبه ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن) مجموعه‌ای از تحولات منطقه‌ای باعث بالا گرفتن کم‌سابقه تنش و درگیری مستقیم و غیر مستقیم میان سوریه و ایران از یک سو و اسرائیل از سوی دیگر شد.

اسرائیل ابتدا اعلام کرد که یک پهپاد ایرانی را که به گفته آنها از خاک سوریه وارد حریم هوایی اسرائیل شده بود هدف قرار داده است. وزارت خارجه ایران ادعای اسرائیل را "مضحک" خوانده و گفته است که حضور ایران در سوریه صرفاً "مستشاری" است.

ساعاتی بعد نیروی پدافند هوایی سوریه در اقدامی کم‌سابقه یک جنگنده اف-۱۶ اسرائیلی را هدف قرار داد و منهدم کرد. این اولین جنگنده اسرائیلی بود که در طی ۳۵ سال گذشته در جریان درگیری ساقط می‌شد.

دو خلبان این جنگنده قبل از سقوط آن بیرون پریدند و توانستند در خاک اسرائیل فرود بیایند. هر دو نفر در جریان این فرود زخمی شدند.

آقای نتانیاهو امروز از مکالمه تلفنی خود با کمک خلبان جنگنده خبر داد و گفت: "از این که شنیدم او می‌تواند روی پایش بایستد خوشحالم". نخست وزیر اسرائیل درباره خلبان جنگنده که حالش وخیم گزارش شده بود گفت که وضعیت او بهبود یافته است.

شب گذشته ارتش اسرائیل اعلام کرد که در واکنش به ساقط شدن جنگنده اف-۱۶، حملات هوایی دیگری را علیه پایگاه‌های ایران و سوریه انجام داده که از نظر شدت و وسعت بزرگترین حملات اسرائیل علیه اهدافی در خاک سوریه از سال ۱۹۸۲ تاکنون بوده است.

آمریکا بعد از تحولات دیروز گفت که از حق اسرائیل برای دفاع از تمامیت ارضی خود حمایت می‌کند و تأکید کرد که در برابر تلاش ایران برای "تسلط در منطقه" ایستاده است.»

این هشدارها و ادعاهای وقیحانه مقامات اسرائیلی که توسط بی‌بی‌سی بازنشر داده می‌شود، پس از آن صورت گرفته که جنگنده این رژیم پس از نقض حریم هوایی سوریه توسط پدافند هوایی این کشور سرنگون گردید.

سرنگون شدن این جنگنده فوق پیشرفته اسرائیلی توسط ارتش سوریه به قدری برای آن‌ها سخت بوده است که نتوانند فکر خود را متمرکز کرده و با هیجان بالای ناشی از ترس این شکست، بدون هیچ فکری دهان باز کرده و بی شرمانه ایران و سوریه را تهدید کنند.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در خصوص این موضوع به صراحت تأکید نمود: سرنگونی جنگنده اسرائیلی، "معادله عدم توازن قوا" در منطقه را تغییر داد. هر خطایی که اسرائیل در منطقه مرتکب شود، بدون پاسخ نخواهد ماند. پدافند هوایی سوریه این جنگنده را که حریم هوایی این کشور و حاکمیت آن را نقض کرده بود، هدف قرار داد."

از آغاز درگیری‌های ارتش و مردم سوریه با تروریست‌ها، اسرائیل نه تنها به پناهگاهی برای داعشیان و دیگر گروه‌های تروریست تبدیل شده و با حمایت‌های خود آن‌ها را زیر پر و بال خود گرفته است، بلکه هر چند وقت یک بار به بهانه‌هایی واهی نظیر مقابله با ایران و حزب الله، جنگنده‌های خود را به آسمان سوریه فرستاده و با نقض قوانین بین المللی و انسانی، بخشی از این کشور را هدف موشک‌های خود قرار می‌دهد.

ظاهراً مقامات ارزش رژیم صهونیستی بر این تصور بوده‌اند که همواره قادر خواهد بود به این راحتی هر زمان که دلشان بخواهد وارد سوریه شده، محل مورد نظر خود را بمباران کنند و به سلامت از مهلکه بگریزند.

اما این بار آمادگی و دقت پدافند هوایی ارتش سوریه همه تصورات آن‌ها را بر باد داد و با عکس العملی به موقع جنگنده متجاوز اسرائیلی را هدف قرار داده و سرنگون کرد؛ این اقدام به موقع تنها یک جنگنده سوخته را به اسرائیل تحمیل نکرد، بلکه قدرت پوشالی و خیالی آن‌ها را به دنیا نشان داد و وحشتی بزرگ از تکرار چنین شکستی را به آن‌ها وارد ساخت که قطعاً ازین پس دیگر جرئت دست درازی به خود نخواهد داد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل