1622

نگرانی بی‌بی‌سی برای فیلم‌های جعلی پورن؟!

5 سال قبل

هم رسانی

   اعتراض بی‌بی‌سی به کاربرد نرم افزار تغییر چهره در ویدئو

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از نگرانی‌ها برای انتشار فیلم‌های جعلی پورن، با استفاده از یک نرم افزار خبر داد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی که سابقه قابل توجهی در انتشار مطالب و تصاویر غیر اخلاقی داشته و رسوایی‌های پیامی کارکنانش هم از فساد گسترده اخلافی در درون این مجموعه حکایت دارد، این بار با انتشار گزارشی بر روی وب‌سایت خود، از نگرانی‌ها برای فیلم‌های پورن جعلی خبر داد که با استفاده از یک نرم افزار تهیه می‌شوند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعلام این که «ویدیوهای جعلی پورن از اینترنت حذف می‌شوند»، نوشته است: «ویدیوهای پورنوگرافیکی که با استفاده از یک نرم‌افزار جدید چهره فرد را با چهره یک فرد سرشناس عوض می‌کرد در حال حذف از اینترنت هستند.

Gfycat که میزبان بخش اعظمی از این ویدیوها بوده، این ویدیوهای پورنوگرافیک را "زننده و ناخوشایند" دانسته است.

ایجاد چنین ویدیوهایی پس از آن که اوائل ماه جاری ابزاری رایگان برای تغییر آسان چهره‌ها ارائه شد، شدت یافته است.

شماری از افراد از این اپلیکیشن برای ساخت محتوای غیر پورنوگرافیک استفاده کرده‌اند.

به عنوان مثال، در یک مورد صورت دونالد ترامپ روی صورت آنگلا مرکل گذاشته شده است.

اما بیشترین استفاده از این اپلیکیشن برای تغییر فیلم‌های موجود پورنو بوده و چهره هنرپیشه فیلم با چهره هنرپیشه‌ها و خواننده‌های معروف عوض شده است. بسیاری از این فیلم‌ها بارها در اینترنت به اشتراک گذاشته شده و این کار با انتقادهایی همراه بوده است.

Gfycat اجازه محتوی ۱۸ سال به بالا را می‌دهد اما این هفته شروع به حذف این مطالب کرده است.

این شرکت در بیانیه‌ای گفته است محتواهایی را که ناخوشایند بداند حذف می‌کند. این شرکت تاکید کرده، ویدیوهایی از این دست را حذف خواهد کرد.»

اما در شرایطی شاهد انتشار چنین گزارشی توسط بی‌بی‌سی هستیم که بررسی رفتارها و سابقه این شبکه دولتی انگلیسی نه تنها مخالفت آن‌ها با این گونه مسائل را نشان نمی‌دهد، بلکه گویای همراهی آن‌ها در مسیری است که به فساد اخلاقی و جنسی ختم می‌گردد.

از عناصری که به استخدام بی‌بی‌سی در می‌آیند و روندی که برای این استخدامی طی می‌کنند گرفته تا رفتارها و مراوداتی که میان کارکنان این مجموعه به شکل‌هایی مختلف صورت می‌گیرد همگی این موضوع را نشان می‌دهد.

عناصر این شبکه بخصوص زنان یا با دارا بودن سابقه فساد اخلاقی و جنسی استخدام شده‌اند و یا در مسیر استخدامی به این گونه رفتارهای غیر اخلاقی تَن داده‌اند.

بررسی پرونده استخدامی و سابقه افرادی مانند زهرا امیرابراهیمی، نفیسه کوهنورد و ... این موضوع را به خوبی نشان می‌دهد.

آن‌ها حتی پس از عضویت در بی‌بی‌سی نیز به این گونه رفتارهای خواسته یا ناخواسته ادامه داده‌اند؛ ارتباطات غیراخلاقی صورت گرفته میان کارکنان بی‌بی‌سی از جمله تجاوز صادق صبا، سردبیر اسبق بخش فارسی این شبکه به پونه قدوسی مجری خود و ... تنها بخشی از واقعیت‌های غیر قابل انکار است.

علاوه بر این، تبلیغات منتشر شده در بی‌بی‌سی و گزارشاتی که به بهانه حمایت از حقوق زنان و آزادی آن‌ها منتشر می‌کند نیز به نوعی تبلیغ برای پورن است که هر چند عناوین مختلفی برایشان در نظر گرفته شود اما نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.

حال با این وجود، می‌توان پذیرفت که بی‌بی‌سی با حذف ویدئوهای پون هرچند ساختگی از فضای اینترنت مخالفت است؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل