1624

وقتی بی‌بی‌سی ایران را بزرگترین حامی دولتی تروریسم می خواند

4 سال قبل

هم رسانی

   وقتی بی‌بی‌سی ایران را بزرگترین حامی دولتی تروریسم می خواند

بیش از 4 سال از تجاوز جنگنده های رژیم صهیونیستی به سوریه می گذرد. در واقع فرو رفتن سوریه در بحران داخلی و نبرد با تروریست های مورد حمایت ائتلاف عربی-غربی -عبری باعث شده است تا رژیم صهیونیستی از این فرصت در جهت تجاوز به مرزهای سوریه استفاده کند.بیش از 4 سال از تجاوز جنگنده های رژیم صهیونیستی به سوریه می گذرد. در واقع فرو رفتن سوریه در بحران داخلی و نبرد با تروریست های مورد حمایت ائتلاف عربی-غربی -عبری باعث شده است تا رژیم صهیونیستی از این فرصت در جهت تجاوز به مرزهای سوریه استفاده کند.
از سال 2013 این حملات شروع شد و در یکی از مهمترین تجاوزها، در سال 2015 نیروی هوایی اسرائیل به یک مقر ارتش سوریه در جولان حمله کرد که در نتیجه آن 6 عضو نیروهای حزب الله کشته شدند. حزب الله این حمله را با کشتن 2 سرباز اسرائیلی تلافی کرد. اما در شرایط فعلی که داعش و گروه های تروریستی در سوریه شکست خورده اند ارتش سوریه فرصت کافی برای مقابله با تجاوزهای مکرر هوایی اسرائیل را پیدا کرده است. 

ارتش رژیم صهیونیستی صبح شنبه اعلام کرد، یک فروند جنگنده ارتش این رژیم پهپادی را که آن را به ایران نسبت داده، ساقط کرد. پس از این خبر رسانه‌های صهیونیستی از سقوط یک جنگنده «اف.16» بر فراز منطقه «الجلیل» خبر دادند و دقایقی بعد، خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از یک منبع نظامی ضمن تأیید خبر، اعلام کرد که «دشمن اسرائیلی بامداد امروز اقدام به تجاوز به یکی از مقرهای نظامی در منطقه میانی کرد و پدافند هوایی سوریه با آن مقابله و بیش از یک پرنده را هدف قرار داده است.»

در نگاه نخست این اقدام سوریه امری طبیعی و چه بسا عادی تلقی شود. چرا که در برابر ده ها حمله اسرائیل به سوریه این طبیعی ترین و اولیه ترین پاسخ و واکنش تعبیر می شود.

اما باید به عوامل و شرایط این مسئله توجه کرد. جنگنده اف16 یکی از پیشرفته ترین جنگنده های اسرائیل است و به نوعی این رژیم مدعی است که کشورهای اسلامی توانایی پدافندی لازم برای مقابله با این جنگنده را ندارند. ساقط شدن این جنگنده توسط ارتش سوریه این ادعای اسرائیل را باطل کرد. علاوه بر این جنگنده رژیم صهیونیستی با سامانه دفاعی سوریه سرنگون شده نه با سامانه اس‌300 و این نشان می‌دهد که سوریه سلاح‌های خود را توسعه داده که می‌تواند بدون استفاده از موشک‌های روسی، حملات هوایی رژیم صهیونیستی را به خوبی دفع کند.

همین مساله باعث شده است که رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی فارسی برای انحراف اذهان مخاطبان خود هم نوا به مسئولین و رسانه های صهیونیستی ایران را به دست داشتن در سقوط این جنگده اسرائیلی متهم کنند تا با این حربه با یک تیر دو نشان را هدف بگیرند از طرفی فشارها بر ایران را افزایش دهند و از طرف دیگر توانمندی های ارتش سوریه را زیر سئوال ببرد. 

در همین زمینه بی‌بی‌سی در یادداشتی در این خصوص اینگونه می نویسد: "ایران همچنان موثرترین حامی دولتی تروریسم و دشمن است.

ایران سعی دارد نفوذ منطقه‌ای خود را افزایش دهد و از نبرد علیه داعش برای تحکیم ائتلاف‌های منطقه‌ای و تبدیل پیروزی‌های نظامی به قراردادهای نظامی، امنیتی و اقتصادی استفاده کند."
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل