1625

سیاه نمایی برای خودکشی یک مجرم

4 سال قبل

هم رسانی

   کاووس سیدامامی، جاسوس موساد که در زندان خودکشی کرد

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی تلاش کرده است تا با گزارشی در خصوص وضعیت خودکشی مجرمین در ایران به سیاه نمایی بپردازد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی اخیراً گزارشی منتشر کرده است که در آن با پرداختن به آمار و برخی نمونه‌ها از خودکشی مجرمین در زندان‌های کشورمان، تلاش کرده است تا از این موضوع در جهت دشمنی عمیق خود با نظام جمهوری اسلامی و سیاه نمایی های همیشگی ضد ایرانی خود بهره برداری کند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش که با تیتر «هفت زندانی که گفته شد در زندان‌های ایران خودکشی کردند» منتشر کرده است، می‌نویسد: «مرگ کاووس سیدامامی، استاد جامعه‌شناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق در زندان اوین و گفته مقام‌های قضایی که او خودکشی کرده، بحث‌های زیادی را برانگیخته است. گروهی از شخصیت‌های سیاسی، فعالان مدنی و کاربران شبکه‌های اجتماعی، مرگ آقای سیدامامی در زندان را مشکوک خوانده‌اند و خواهان تحقیق در این زمینه شده‌اند.

رامین سیدامامی، پسر کاووس سیدامامی، ۲۱ بهمن ماه در اینستاگرام خود نوشت که پدرش چهارم بهمن ماه بازداشت شده و نزدیک به دو هفته بعد در تاریخ جمعه نوزدهم بهمن به مادرش اطلاع داده‌اند که او در زندان "خودکشی" کرده و این خبر برای خانواده‌شان "باورنکردنی" بوده است.

اما آقای سیدامامی تنها کسی نیست که مسئولان قضایی و امنیتی بعد از انتشار خبر مرگش در زندان، گفته‌اند که "خودکشی" کرده است.»

اما در خصوص مرگ حاشیه ساز "سیدامامی"، جاسوسی که به شاه مهره موساد معروف شده است، باید به این نکته اشاره کرد که فیلم کامل زندان برای تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولین بررسی پرونده مرگ وی پخش شده و هیچ شبهه‌ای در عدم خودکشی وی وجود ندارد و به همین دلیل هم حتی خانواده وی هیچ درخواستی برای کالبدشکافی و بررسی بیشتر موضوع ارائه نداده‌اند.

سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره جزئیات این پرونده در مصاحبه‌ای گفت: "آقای سیدامامی به جهت اینکه استاد دانشگاه بودند از لحاظ مکانی و رفاهی توجه ویژه‌ای به ایشان شده و اتاق مناسبی را در اختیارشان قرار داده بودند. بنابراین شرایط وی با بقیه زندانیان متفاوت بوده است. وی در فیلم تخت خود را به‌گونه‌ای با بالش و پتو آماده می‌کند که همه فکر کنند کسی روی تخت خوابیده است و مأموران وقتی اتاق وی را بررسی می‌کنند فکر می‌کنند وی در حال استراحت است. در جلسه‌ای که هیئت‌رئیسه با حضور نائب رئیس مجلس تشکیل داد همه به‌اتفاق خودکشی کاوسی سیدامامی را در زندان تائید کردند. مسئله کاملاً روشن است چراکه آقای سیدامامی پیراهن خود را به‌صورت حلقه آماده می‌کند و خودکشی را صورت می‌دهد و در فیلم همه‌چیز شفاف و گویا است. بنابراین عدم درخواست کالبدشکافی از سوی خانواده وی به دلیل شفاف و روشن بودن مسئله است."

البته باید به این رسانه انگلیسی یادآوری کرد که در کشور مورد استقرارش، مرگ مشکوک زندانیان به امری جدی و بحرانی شناخته شده تبدیل شده است.

آمارهای مختلف در انگلیس نشان می‌دهند که در هر سال بیش از 240 زندانی در این کشور به دلایلی کاملاً مبهم و مشکوک جانشان را از دست می‌دهند و این در شرایطی است که هر سال این تعداد با افزایشی بیش از 20 درصدی با مدت مشابه سال قبل خود همراه بوده است.

بی‌بی‌سی در ادعای ضد ایرانی خود از 7 نمونه زندانیانی خبر می‌دهد که با وضعیتی مبهم در زندان‌های ایران از دنیا رفته‌اند که عمدتاً خودکشی دلیل این موضوع بوده است اما اگر این تعداد را با مرگ‌های مبهم زندانیان در انگلیس مقایسه کنیم، آیا کدام یک قابل توجه و بررسی است؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل