1629

اعتراف به بحران انسانی در آمریکا

4 سال قبل

هم رسانی

   نیکولاس کروز، عامل 19 ساله کشتار دبیرستان در فلوریدا

بی‌بی‌سی با پرداختن به کشتار مسلحانه یک دبیرستان در آمریکا، بار دیگر بر بحرانی انسانی در این کشور اذعان نمود.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی با پرداختن به واقعه کشتار مسلحانه یک جوان نوزده ساله در دبیرستانی از آمریکا، به نوعی بر بحرانی اجتماعی و انسانی که در این کشور نهادینه شده است، اذعان نمود.

بی‌بی‌سی در یکی از گزارش‌هایی که به این موضوع اختصاص داد، نوشته است: «پلیس آمریکا می‌گوید نوجوانی که به قتل ۱۷ نفر در دبیرستانی در فلوریدا متهم شده، به تیراندازی اعتراف کرده است.

طبق اسناد دادگاه، نیکولاس کروز ۱۹ ساله اعتراف کرده وارد محوطه دبیرستان شده و شروع به تیراندازی به سوی دانش‌آموزان کرده و سپس سلاح خود را در محل گذاشته و فرار کرده است.

او در دادگاه حضور یافت و به طور رسمی در ارتباط با کشتار هفده نفر تفهیم اتهام شده است.

پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) اذعان کرده که در باره فرد متهم پیشتر اطلاعاتی در دست داشته است.

تیراندازی در این دبیرستان در پارکلند فلوریدا، مرگبارترین حمله در مدارس آمریکا از سال ۲۰۱۲ به این سو است.

نیکولاس کروز گفته است او فرد مسلحی بود که وارد محوطه دبیرستان شد وشروع به تیراندازی به سوی دانش‌آموزانی کرد که در راهروهای مدرسه یا حیاط آن دید.

او گفته است در کیف و کوله‌پشتی خود مهمات بیشتری داشت.

طبق اسناد دادگاه او پس از تیراندازی‌ها سلاح خود را دور انداخت و فرار کرد.

طبق گزارش‌ها او توانست از محل حادثه فرار کند و در ابتدا به فروشگاه والمارت و سپس به مک‌دونالد رفت. پلیس یک ساعت پس از تیراندازی نیکولاس را بازداشت کرد.»

این گزارش را می‌توان اعتراف و اذعان به بحرانی اجتماعی، انسانی و امنیتی در ایالات متحده دانست؛ موضوعی که پیشتر نیز بارها شاهد آن بوده‌ایم اما تداوم سیاست‌های غلط در آمریکا، این بحران‌ها را عمیق‌تر کرده و کار را به جایی رسانه که امثال بی‌بی‌سی چاره‌ای جز اعتراف به آن ندارند.

نیکلاس کروز 19 ساله در حالی به دبیرستان سابق خود که به دلیل انضباطی از آن اخراج شده بود رفته و هم مدرسه‌ای‌های سابقش را به رگبار گلوله می‌بندد که یکی از معروف‌ترین و پیشرفته‌ترین سلاح‌های روز ارتش آمریکا را در دست دارد و با این وجود باید این سؤال را طرح کرد که چگونه یک جوان کم سن و سال می‌تواند به پیشرفته‌ترین سلاح‌های جنگی ارتش ایالات متحده دسترسی داشته باشد؟!

آیا او تنها نفری است که دسترسی به این نوع تسلیحات جنگی داشته یا افراد بسیار در آمریکا می‌توانند چنین سلاح‌هایی را تهیه و استفاده کنند؟!

جالب است بدانید که بر اساس گزارشی که آسوشیتدپرس منتشر کرده است، رهبر یکی از گروه‌های سفیدبرترپندار فلوریدا که معتقد به پاکسازی نژادی در این ایالت است می‌گوید که عامل کشتار دیروز دبیرستان داگلاس از اعضای گروه وی بوده است.

"جردن جرب" رهبر گروه نژادپرست "جمهوری فلوریدا" گفته که نیکلاس کروز از اعضای گروهش بوده و در تمرینات نظامی اعضای گروه شرکت می‌جسته است؛ وی گفته که گروهش به پاکسازی فلوریدا از ساکنان رنگین‌پوست اعتقاد دارد و هر از چندگاهی هم در خیابان‌ها تظاهرات به راه می‌اندازد.

با این وجود ما شاهد نمایان شدن دو بحران بزرگ انسانی و اجتماعی در جامعه ایالات متحده هستیم؛ جایی که از طرفی عدم مدیریت و کنترل نحوه توزیع و استفاده از سلاح گرم در این کشور به بحرانی جدی تبدیل شده است و ما نه تنها این روزها شاهد خرید و فروش و نگهداری آزادانه سلاح گرم در این کشور هستیم، بلکه حتی سلاح‌های پیشرفته و به روزی نظامی و جنگی ارتش آمریکا نیز در دست مردم می‌چرخد.

از طرفی بحران نژادپرستی نیز یکی از مسائل به روز و جنجالی آمریکا محسوب می‌شود که بارها و بارها شاهد اعتراضات گسترده مردمی در ایالت‌های مختلف این کشور علیه آن بوده‌ایم اما و این گروه‌های نژادپرست آزادانه به فعالیت ادامه داده، جوانان را به خود جذب کرده و وقایعی نظیر مورد کشتار در این دبیرستان را رقم می‌زنند و در نهایت نیز با خیال راحت از این که هیچ قانون و مسئول و پلیسی کاری به آن‌ها ندارد، با آرامش می گویند که مسئولیت همه اتفاقات افتاده به گردن شخص عامل آن بوده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل