1636

حمله بی‌بی‌سی به سپاه حتی به خاطر بارور کردن ابرها

5 سال قبل

هم رسانی

   حمله بی‌بی‌سی به سپاه حتی به خاطر بارور کردن ابرها

اخیرا وزیر نیرو از همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دولت برای باروری ابرها خبر داد. رضا اردکانیان وزیر نیرو روز چهارشنبه 25 بهمن در حاشیه جلسه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران گفت: کمبود آب امسال می‌تواند فشاری روی تولید برق آبی بگذارد.
وزیر نیرو با بیان اینکه ظرفیت نیروهای مسلح برای باروری ابرها به‌کمک دولت آمده است، اظهار داشت: دو فروند هواپیمایی که در اختیار مرکز باروری ابرها بوده از لحاظ قدمت مشکلاتی را داشته‌اند که لذا همکاری با سپاه در این زمینه آغاز شده است.

در همین زمینه چندی پیش و در پی ادامه یافتن خشکسالی و در دستور کار قرار گرفتن باروری ابرها و درخواست معاون اول رئیس جمهور برای فعالیت مناسب در این زمینه و سپس اعلام معاون وزیر نیرو مبنی بر تلاش برای رایزنی با صنایع هواپیمایی و نیروی هوایی سپاه در این راستا؛ سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: همانطور که مدتی پیش در پیام تبریک انتصاب وزیر محترم جدید نیرو تأکید کردم، آماده هرگونه همکاری برای رفع مشکل باروری ابرها هستیم.

سردار حاجی زاده با تأکید بر اینکه "نیروی هوافضای سپاه برای در اختیار نهادن امکانات فنی و هواپیماهای خود مشکلی ندارد" تصریح کرد: بدیهی است این اقدام نیازمند فراهم شدن شرایط و هماهنگی های لازم با دستگاههای ذیربط از جمله وزارت نیرو است که به محض تحقق، آماده آغاز عملیات بارورسازی ابرها هستیم.

اما در این بین در کمال تعجب شبکه بی‌بی‌سی فارسی که گویا کینه اش از سپاه پاسداران و ضرباتی که از این مجموعه خورده است در اطلاع رسانی صحیح در این زمینه برای مخاطبانش فاصله ایجاد کرده است در گزارشی در این خصوص سعی کرد این اقدام سپاه را زیر سئوال ببرد و این اقدام سپاه را نه تنها مفید ارزیابی نکرد بلکه آن را به مضر دانست. این در حالی است که این اقدام در بسیاری از کشورهای دنیا اتفاق می افتد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل