1640

شکست پروژه دختران خیابان انقلاب بی‌بی‌سی فارسی

4 سال قبل

هم رسانی

   شکشت پروژه دختران خیابان انقلاب بی‌بی‌سی فارسی

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه هایی است که با عنایت به حضور پررنگ عناصر بهایی در اتاق فکر امنیتی این رسانه نزدیک به دولت انگلستان در حوزه زنان دارای نگاه های فمنیستی رادیکالی است.
این رسانه در راستای همین نگاه های فمنیستی و غرب گرایانه بارها از ترویج بی حجابی در جامعه ایرانی دفاع کرده است و در پروژه های ضدفرهنگی حیازدایانه از عفت زن ایرانی یک پای اتاق فکر بوده است. 

به طور مثال بی‌بی‌سی فارسی از بدو آغاز جریان کشف حجاب معدودی از عناصر فمنیست و غرب زده که با تحریک بهایی ها و اشخاصی چون مسیح علینژاد انجام گرفت، بارها تلاش داشت تا به بزرگنمایی اینگونه حرکات هنجارشکنانه که با هدف ترویج بی بند و باری و فحشا در جامعه ایرانی در میان زنان ایرانی طراحی و به اجرا گذاشته شده است بپردازد. در راستای همین سناریو بود که شاهد تمرکز و بزرگنمایی اخبار این اقدام در تلویزیون ماهواره ای، وب سایت و کانال تلگرامی بی‌بی‌سی فارسی بودیم. این بزرگنمایی تا بدانجا پیش رفت که اگر فردی از خارج از جامعه ایرانی به مسئله نگاه می کرد تصور می کرد که با جنبشی اجتماعی و مدنی فراگیر فمنیستی طرفدار کشف حجاب در خیابان های ایران مواجه است. 

انحراف خواسته های زن ایرانی به مباحث حاشیه ای و تمرکز بر ایدهای غربی چون مالکیت بر بدن و نگرش های مادی گرایانه و غربی به زن از جمله عللی بود که برنامه های متعدد بر روی آنتن رفته تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی مانند برنامه پرگار با دعوت از چهره های فمنیست و غرب گرا برای دفاع از این به اصطلاح جنبش مورد استناد قرار می گرفت. درست همین استدلال ها در روزگاری که گلشیفته فراهانی بازیگر ایرانی که عکس برهنه اش را منتشر کرده بود برای دفاع از این حرکت در این رسانه مطرح شده بود. 

این جار و جنجال های رسانه ای بی‌بی‌سی فارسی در خصوص وقایعی که از آن به عنوان دختران خیابان انقلاب یاد می شود اما در فضای عملی تا آنجایی مورد بی اعتنایی قرار گرفت که تاکنون تنها عده قلیلی از عناصر غرب گرا، فمنیست و بهایی آن هم تنها در چند نقطه شهرهای تهران، تبریز و اصفهان دست به برداشتن روسری و گذاردن آن بر روی چوب دست زدنند. 

بی اعتنایی زنان ایرانی به این طراحی وارداتی در حالی است که برای بیشتر زنان ایرانی قوانین عرف و شرع جامعه قابل احترام است و بسیاری از بانوان و دختران ایرانی از این رفتارها به عنوان اقدام های ضدایرانی و ضداسلامی یاد می کنند. به واقع امروز شاهد حرکت تدریجی بی‌بی‌سی فارسی از راهبردهای تهاجمی به سمت راهبردهای تدافعی پس از شکست پزوه دختران خیابان انقلاب هستیم.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل