1645

سانسور بخش هایی از قطعنامه سازمان ملل از سوی بی‌بی‌سی فارسی

4 سال قبل

هم رسانی

   سانسور بخش هایی از قطعنامه سازمان ملل از سوی بی‌بی‌سی فارسی

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه ای که همواره حمایت از ترویست ها در سوریه را در دستور کار قرار داده است.
بی‌بی‌سی فارسی در ادمه عملیات روانی رسانه ای خود برای مخفی شدن پشت چهره به اصطلاح حقوق بشری به مدعی شد که مسئولان بیمارستانی در منطقه غوطه شرقی سوریه که تحت کنترل به قول این رسانه شورشیان و نه تروریست هاست می‌گویند در جریان حملات متداوم نیروهای طرفدار حکومت بشار اسد، چندین نفر دچار مشکلات سلامتی شده‌اند که شبیه نتیجه تماس با گاز کلر است.

به ادعای منابع بی و نام و نشان ادعایی بی‌بی‌سی فارسی، قربانیان حملات و رانندگان آمبولانسها گزارش کرده‌اند که بعد از وقوع یک انفجار بوی گاز کلر به هوا برخواسته است. درادامه سناریو نویسی این رسانه نزدیک به دولت انگلستان و مخالفان جمهوری اسلامی ایران، حداقل ۱۸ نفر با کمک کپسول اکسپژن تحت درمان قرار گرفته اند. گزارش شده است که دستکم یک کودک بر اثر این حملات خفه شده است.

حکومت سوریه همواره هرگونه استفاده از سلاحهای شیمیایی را رد کرده است.

در ادمه ژست حقوق بشری بی‌بی‌سی فارسی این رسانه در رویکردی جالب توجه و با تحریف بخشی از قطعنامه شورای امنیت در خصوص سوریه نوشت: "درگیریها در غوطه شرقی علیرغم رای شورای امنیت سازمان ملل برای آتش بس در سوریه و بویژه این منطقه هنوز ادامه دارد."

این گونه از اطلاع رسانی در حالی است که در قطعنامه سازمان ملل، اشخاص، گروه‌ها و نهادهایی که پیشتر توسط سازمان ملل متحد تروریستی اعلام شده اند، از جمله القاعده، داعش و جبهه نصرت (که پس از ادغام با گروه‌های سفلی دیگر هیئت تحریر شام خوانده می شود) نیز از آتش بس مستثنی اعلام شده اند. قطعنامه شورا برای آغاز آتش بس تاریخ دقیقی تعیین نکرده است. این سبک از اطلاع رسانی و سانسور بخشی از واقعیت در حالی است که بی‌بی‌سی فارسی بارها با متهم کردن رسانه های داخلی ایران به سانسور واقعیت ها، مدعی اطلاع رسانی، شفاف و بی طرفانه شده است. 

برخی تحلیل گران بر این باورند که این بار هم مانند دفعات گذشته کسانی که خواهان امنیت و آرامش سوریه نیستند وقتی دیدند ارتش و حکومت سوریه می‌خواهد حومه دمشق را پاکسازی کند علم آتش‌بس برداشتند تا بتوانند از تروریست‌ها حمایت کنند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل