1650

بازی بی‌بی‌سی با احساس مخاطبین برای دفاع از هنجارشکنان

4 سال قبل

هم رسانی

   دفاع مداوم بی‌بی‌سی از هنجارشکنان ضد حجاب در ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌ُسی در ادامه حمایت‌های خود از هنجارشکنان عرصه حجاب، در گزارشی به بازی با احساس مخاطبین پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در تداوم حمایت‌های خود از دخترانی که با هنجارشکنی در خیابان‌های تهران، حجاب، قوانین رسمی کشور و ارزش‌های دینی و اعتقادی ملت ایران را به سُخره گرفته‌اند، با انتشار گزارشی تلاش کرد تا ضمن طرح ادعای برخورد فیزیکی با این مجرمین در بازداشتگاه، احساس مخاطبین خود را به بازی گرفته و واقعیت را به سود این عناصر غرب زده تغییر دهد.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش که با تیتر «زن معترض خیابان قیطریه 'در بازداشت کتک خورده است'» منتشر کرده، نوشته است: «نسرین ستوده، وکیل و کنش‌گر حقوق بشری، می‌گوید زنی که در خیابان قیطریه تهران در اعتراض به حجاب روسری‌اش را بر چوب کرد، 'در بازداشت است و ماموران او را در بازداشت کتک زده‌اند'.

تصاویری از اقدام اعتراضی این زن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که روسری سفیدی بر چوب زده است. گفته شده این ماجرا روز چهارشنبه و در جایی رخ داده که گزارش شده خیابان قیطریه تهران است.

نسرین ستوده از این زن با نام شاپرک یاد کرده است. در شبکه‌های اجتماعی هم با همین نام به او اشاره شده است.»

بی‌بی‌سی ادامه می‌دهد: «این وکیل و کنش‌گر مدنی در نوشته‌اش در فیس‌بوک هم‌چنین درباره برخورد پلیس با زن دیگری که روز پنج‌شنبه در تهران به شیوه مشابهی به حجاب اجباری اعتراض کرد، گفته که پرت‌کردن او "غیرقانونی" و از نظر حقوقی مصداق "سوءاستفاده از مقام دولتی" بوده است.

روز پنج‌شنبه تصاویری از این زن معترض منتشر شد که در آخرین ساعت‌های روشنایی روز، روی یکی از جعبه‌های فلزی مخابرات رفته و روسری‌اش را از سر برداشته و بر دست گرفته است.

در تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی از این اعتراض منتشر شده، پیداست که چند مأمور انتظامی ابتدا از این زن می‌خواهند پایین بیایند "تا با او حرف بزنند". اما این زن از همان روی جعبه مخابرات از ماموران می‌خواهد اگر حرفی با او دارند "جلوی مردم بگویند". در نهایت یکی از ماموران از پشت به این زن ضربه می‌زند و او را از روی جعبه فلزی به پایین پرت می‌کند.

خود نسرین ستوده هم فیلمی از این واقعه در فیس‌بوکش منتشر کرده و گفته است که زمان آن روز پنج‌شنبه و محل آن خیابان انقلاب اسلامی در تهران بوده است.

این وکیل، خودش از مخالفان حکومت است و در روزهای گذشته نامه‌ای برای درخواست "برگزاری همه‌پرسی تحت نظارت سازمان ملل متحد برای تعیین نوع حکومت در ایران" امضا کرده است.»

این فضاسازی‌های بدون سند و مدرک در حمایت از دختران ضد حجاب و مظلوم نمایی برای آن‌ها در شرایطی در دستور کار شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی قرار گرفته است که شواهد و مدارک به دست آمده از ریشه‌های غربی این هنجارشکنان حکایت دارد.

غرب که زمانی با نفوذ در رژیم پهلوی به دنبال تغییر فرهنگی ایرانی – اسلامی جامعه ما و بخصوص زنان بود، این بار راه دیگری برای دنبال کردن اهداف خود در پیش گرفته است و آن هم استفاده از دخترانی است که فریب خورده و تلاش می‌کنند تا خود را نماینده جامعه‌ای نشان دهند که هیچ سنخیتی با آن‌ها ندارد.

با بررسی اعتقادات، ارزش‌ها و جایگاهی که حجاب در نزد اکثریت جامعه ایرانی دارد به خوبی می‌توان این موضوع را درک کرد.

آیا مردمی که زمانی سال‌ها با سیاست‌های ضد حجاب پهلوی مقابله کرده‌اند، در این راه خون داده‌اند و سال‌ها خونه نشین بوده‌اند تا تن به این سیاست‌ها ندهند، اکنون با این دختران هنجارشکن همراهی می‌کنند؟!

بعلاوه برای یافتن دلیل دشمنی غرب با حجاب که حتی نشانه‌های آن را در مقابله با حجاب در جوامع خود کشورهای اروپایی و امریکایی هم دیده می‌شود، باید به جایگاه آن در اسلام مراجعه کرد؛ جایی که قران کریم، پیامبر اکرم (ص) و امامان (ع) همگی بر آن تأکید داشته‌اند. موضوعی که پیشتر در ادیان الهی مسیحیت، یهودیت و ... هم دیده می‌شود.

بعلاوه از نگاه اجتماعی نیز، بی حجابی زنان ایرانی را به سمت آن نقطه‌ای خواهد کشاند که زنان غربی با آن دچار هستند؛ جایگاهی که فقط نگاه مادی و جنسی به زن داشته و به آن‌ها همانند کالا نگاه می‌کند. این موضوع جامعه را به سمت فساد اخلاقی کشانده و فساد اخلاقی زمینه را برای نفوذ و اثرگذاری غرب فراهم می‌کند و این همان فروپاشی نهایی است که آن‌ها به دنبالش هستند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل