1667

ذوق زدگی بی‌‌بی‌سی از حمله طرفداران فرقه شیرازی به سفارت ایران در لندن

5 سال قبل

هم رسانی

   ذوق زدگی بی‌‌بی‌سی از حمله طرفداران فرقه شیرازی به سفارت ایران در لندن

اخیرا در روز جمعه تعدادی از طرفداران سید صادق شیرازی در مخالفت با دستگیری فرزند وی در ایران سفارت ایران در لندن را مورد تعرض قرار داده‌اند.
اعضای این گروهک با سرنگون کردن پرچم مقدس کشورمان، پرچم گروهک خود را بر بام سفارت به اهتزاز درآوردند. تحرکات این گروهک شورشی به صورت زنده از برخی شبکه‌های ضدانقلاب از جمله بی‌‌بی‌سی فارسی پخش شد. 

حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در انگلیس، در این خصوص در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت:
«دقایقی پیش تعداد اندکی از طرفداران فرقه شیرازی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن تعرض نموده و با شکستن پرچم، در حال شعار علیه مقامات کشور، و لعن عایشه، ابوبکر، عمر و عثمان هستند. به هنگام ورود، آنها با چماق و قمه دیده شدند. پلیس در محل حاضر است.»

فرقه شیرازی که از آنها به عنوان «شیعه انگلیسی» هم یاد می‌شود، تحت تاثیر فردی به ‌نام سید صادق شیرازی است. طرفداران وی از جمله «یاسر الحبیب»، صاحب شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای فدک که در جریان همین تعرض حضور فعالی در محل حادثه داشت و به عنوان اولین شبکه ای بود که پخش زنده این اتفاق را بر روی آنتن برد، عموما به نشر مطالب تفرقه‌برانگیز در جهان اسلام شهرت دارند. مهاجمان پرچم آبی رنگ که بر روی آن «خدادم المهدی» نوشته شده بود را جایگزین پرچم ایران کردند و به پرچم متعلق به گروهی است که یاسر الحبیب راه اندازی کرده است .

در سال های گذشته شبکه بی‌‌بی‌سی فارسی در راستای ایجاد اختلافات مذهبی در میان امت اسلامی که یکی از سیاست های اصلی این شبکه بوده حمایت های گسترده ای از این فرقه صورت داده است. البته این حمایت ها تنها منحصر به شبکه بی‌‌بی‌سی فارسی نمی باشد بلکه دولت انگلیس به طریق اولا به حمایت های جدی از این فرقه پرداخته است. این جریان از دو جهت برای بی‌‌بی‌سی فارسی و دولت انگلیس حائز اهمیت است. اول از آن جهت که این گروه پرچمدار ایجاد اختلاف در بین امت اسلامی است و دوم از آن جهت که به شدت مخالف جمهوری اسلامی است که پرچمدار و داعیه دار وحدت در جهان اسلام است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل