1669

وقتی بی‌بی‌سی دلایل سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران را برمیشمارد

5 سال قبل

هم رسانی

   وقتی بی‌بی‌سی دلایل سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران را برمیشمارد

اخیرا وزیر امور خارجه فرانسه با دعوت رسمی همتای ایرانی خود به ایران سفر کرده و آن چیزی که از ظواهر امر پیداست این می باشد که مسئولان ما دقیقاً دیدگاه جمهوری اسلامی ایران را برای وی تشریح کرده‌اند و او مطمئن شده از این سفر چیزی خلاف مصالح ایرانیان عادیش نمی‌شود.
آن چیزی که به نظر برای آن ها به طور دقیق مشخص شده است این است که حتی اگر آمریکایی‌ها به دنبال تحمیل محدودیت دفاعی برای ایران باشند، دولت ایران به پشتوانه مردم زیربار تحمیل نمی‌روند.

در حاشیه سفر خبری که در بسیاری از رسانه ها خبر ساز شد این بود که «ژان ایو لودریان» پاسخ یاوه‌گویی‌های خود علیه ایران در خصوص ایجاد تحریم های جدید علیه ایران برای برنامه موشکی ای ایران را در قلب تهران دریافت کرد جایی که علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی طی مواضعی محکم آن‌هم در حالی که لباس نظامی به تن داشت در دیدار خود با لودریان پاسخ درخوری به گستاخی‌های اخیر فرانسوی‌ها داد.

در این بین اما بی‌بی‌سی فارسی در راستای اهداف کشورهای غربی در گزارشی دلایل سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران را اینگونه برشمرد: 

"1- اطلاع از مواضع رسمی جمهوری اسلامی درخصوص #برنامه_موشکی، فعالیت های منطقه‌ای ایران و آینده برجام

2- ارائه بسته پیشنهادی به ایران؛ توسعه روابط اقتصادی بین فرانسه و ایران در صورتی که تهران محدود کردن برنامه موشکی خود را بپذیرد و با اصلاح برجام موافقت نماید.

3- ارزیابی رابطه سیاسی میان دو کشور درخصوص سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور فرانسه به ایران"
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل