1671

بی‌بی‌سی و حمایت هایش از اصلاحات تخیلی بن سلمان

4 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و حمایت هایش از اصلاحات تخیلی بن سلمان

پس از روی کار آمدن "محمد بن سلمان" به عنوان ولیعهد عربستان سعودی با حمایت های دولت های غربی به ویژه حمایت های پشت پرده انگلیس و آمریکا برای تثبیت قدرت این شاهزاده جوان و جنگ طلب دولت انگلیس تمام تلاش خود را به کار گرفت .
در تمام مدت جنگ یمن بخش اعظمی از سلاح هایی که کشته زخمی شدن زنان و کودکان یمنی انجامید از سوی دولت انگیس تهیه شده بود و به دولت سعودی فروخته شد. 

دولت انگلیس که در وضعیت بد اقتصادی شریک خوبی را برای خود یافته است تمام تلاشش را به کار گرفته تا با حمایت های جدی خود از بن سلمان تا جایی که می تواند به تثبیت قدرت او در عربستان و در نهایت به جایگرینی وی به جای شاه فعلی (پدرش) کمک کند. در همین زمینه بی‌بی‌سی فارسی به عنوان بازوی رسانه ای دولت انگلیس در منطقهنقش جدی را بر عهده گرفته است. بی‌بی‌سی وظیفه اش این است تا از بن سلمانی که دستش به خون مردم بیگناه یمنی آلوده است به عنوان یک اصلاح گر معرفی نماید.

در همین زمینه بی‌بی‌سی اصلاحات ظاهری و تهی از واقعیت ولیعهد سعودی را بزرگ کرده از او به عنوان یک اصلاح گر و روشنفکر نام می برد. اما بی‌بی‌سی در این بین یک سیاست دیگر هم به صورت موازی در منطقه پی گرفته است و آن القا این مساله به مخاطب خود که جمهوری اسلامی ایران از فضای بسته ای برخوردار است و مردم به جهت آزادی های مدنی و غیره در تنگنا قرار دارند. حال آنکه با تمام اصلاحات ظاهری که بن سلمان در پی گرفته است هنوز زنان این کشور حق رانندگی ندارند اما زنان در ایران نه تنها به رانندگی می پردازند و این روزها بخشی از خلبانان ما را زن ها تشکیل می دهند هر جند که هیچ یک از این موارد از سوی بی‌بی‌سی منتشر نمی شود.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل