1676

حمایت بی‌بی‌سی از هتاکان به خانه خدا

5 سال قبل

هم رسانی

   حمایت غرب از هتک حرمت به مساجد در ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به بازداشت عاملین حمله به برخی مساجد در ایران اعتراض کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است، ضمن حمایت از افرادی که با حمله به مساجد در کشورمان آن‌ها را آتش می‌زنند، از بازداشت عاملین این هتاکی به خانه خدا، ابراز نارضایتی کرده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش می‌نویسد: «یک مقام دادستانی خراسان رضوی می‌گوید ۱۱ نفر در این استان به اتهامات مختلف از جمله "آتش زدن مسجد" و "عضویت در گروه معاند" به حبس‌های یک تا ۱۴ ساله محکوم شده‌اند.

حسن حیدری معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی به خبرگزاری رسمی ایرنا گفت که متهمان تحت تأثیر برنامه "ری استارت" که محمد حسینی، مجری سابق صدا و سیمای جمهوری اسلامی، در خارج از کشور اداره می‌کند دست به "خرابکاری" زدند.

او گفت یک زن و مرد ۳۷ و ۴۱ ساله که قبلاً زن و شوهر بودند مسئول آتش زدن مسجد الغدیر در خیابان ثمامه مشهد بودند.

به گفته او متهم زن در مجموع به ۱۴ سال زندان و متهم مرد به ۳ سال و دوماه زندان محکوم شده‌اند.

اتهامات آنها از جمله "عضویت در گروه‌های معاند نظام"، "فعالیت تبلیغی علیه نظام"، "تخریب اموال عمومی" و "توهین به مقدسات" بود.

اتومبیل و گوشی تلفن همراه این دو متهم هم که برای "ارتکاب جرم مورد استفاده قرار گرفته بود به نفع دولت" ضبط شده است.

او از هیچ کدام از این متهمان نام نبرد و شرح بیشتری از حوادثی که منجر به محاکمه شد ارائه نکرد.»

اما در شرایطی بی‌بی‌سی از این حرمت شکنان خانه خدا حمایت می‌کند که شواهد بسیاری نشان از برنامه ریزی غربی این بی حرمتی دارد.

در یکی از نخستین ویدیوها از این دست که در فضای مجازی منتشر شد، جوانی با صورت پوشیده دیده می‌شد که ابتدا عبارت "ری‌استارت" را با اسپری در مقابل مسجد می‌نویسد و بعد مایعی آتش‌زا را به در ورودی آن می‌پاشد و آن را به آتش می‌کشد.

ری‌استارت نام برنامه‌ای صوتی-تصویری است که محمد حسینی، مجری پیشین تلویزیون ایران آن را اجرا و در فضای مجازی منتشر می‌کند.

محمد حسینی مجری سابق تلویزیون ایران به حمایت دولت‌های غربی و با وطن فروشی از ایران خارج شده و با حمایت‌های مالی آن‌ها، با ایجاد برنامه‌ای به نام "ری‌استرارت" کاملاً آشکارا جوانان ایرانی را تحریک کرده و از آن‌ها می‌خواهد با رفتارهای این چنینی به دشمنی با اسلام و جمهوری اسلامی بپردازند.

وقاحت در رفتارهای این فرد به قدری غیر قابل تحمل بوده است که حتی اعضای خانواده‌اش نیز به آن اذعان نموده‌اند و از همین نوع گزارش‌های مربوط به اقدامات فریب خوردگان "ری‌استارت" می‌توان فهمید که اقدامات انجام شده کاملاً برنامه ریزی شده و از پیش طراحی شده است.

غرب که سال‌هاست اسلام ستیزی و اسلام هراسی را در نقاط مختلف دنیا دنبال کرده و می‌کند، با این طراحی تلاش کرده است تا این پروژه بزرگ ضد اسلامی را به داخل خاک کشوری بکشاند که عنوان جمهوری اسلامی را در کنار نام خود دارد و طبیعی است که برخورد با عاملین چنین هتاکی‌هایی، با برهم زدن برنامه‌ها، واکنش‌های ناقض و از روی خشم را نیز در بر خواهد داشت.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل