1685

بی بی سی و سانسور خبر حمله موشکی به ریاض

4 سال قبل

هم رسانی

   ی بی سی و سانسور خبر حمله موشکی به ریاض

یگان موشکی یمن در سالگرد آغاز جنگ عربستان علیه این کشور چندین هدف مهم در خاک عربستان را هدف موشکهای بالستیک خود قرار داد.
فعالان شبکه‌های اجتماعی از شنیده شدن صدای انفجاری قدرتمند در ریاض خبر داده‌اند.
برخی رسانه‌های سعودی مدعی شده‌اند سامانه دفاع موشکی این کشور یک فروند موشک را در شمال شرق ریاض هدف قرار داده است.
براساس گزارشها، یگان موشکی یمن اعلام کرده است که در راستای وفای به وعده رهبر جنبش انصارالله، چندین موشک بالستیک را به اهدافی در عربستان شلیک کرده است.
یگان موشکی یمن با بیان اینکه اسم این عملیات «شهید ابوعقیل» بود گفته است که موشکهای شلیک شده از نوع برکان اچ 2، بدر و قاهر2M و هدف آنها فرودگاه بین‌المللی ملک خالد شهر ریاض، فرودگاه ابها در عسیر و فرودگاه جیزان و مناطقی در جنوب عربستان بوده است.
در همین زمینه یکی از اعضای شورای سیاسی انصارالله در مصاحبه ای اعلام کرد:
شلیک موشک به اهدافی در ریاض در راستای دفاع از خود و در پاسخ به استفاده عربستان و امارات از همه انواع اسلحه انجام شد. امارات و عربستان باید در محاسبات خود در جنگ علیه یمن تجدید نظر کنند. همه یمنی ها باید علیه محاصره بپاخیزند.
در این بین اما رسانه انگلیسی بی بی سی فارسی که ابتدای جنگ سعودی ها علیه مردم یمن پشت سر سعودی به عنوان یک رسانه حامی قرار گرفته و تمام کشتار های سعودی را در این چند سال توجیه کرده است. در پی این حمله به جهت آبروریزی که برای سیستم دفاعی سعودی به وجود آمده تا کنون سیاست سکوت و سانسور را در پیش گرفته است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل