1687

همراهی بی بی سی فارسی با اسرائیل پس از کشتار اخیر این رژیم

5 سال قبل

هم رسانی

   همراهی بی بی سی فارسی با اسرائیل پس از کشتار اخیر این رژیم

به دنبال آنکه در جریان تیراندازی سربازان رژیم صهیونیستی در اعتراضات "روز زمین" در مرز غزه با اسرائیل، صدها فلسطینی زخمی و حداقل 16 نفر شهدید شدند، بی بی سی فارسی به عنوان رسانه ای غربی و وابسته به دولت انگلستان تلاش کرد تا به سانسور و کم رنگ سازی این حادثه در بخش های مختلف خبری خود دست زند.
در ادامه همین سناریوی رسانه ای بود که این رسانه انگلیسی با تمرکز بر ادعاهای مقامات اسرائیلی اعلان کرد که دست کم ده نفر از کسانی که روز جمعه شهدید شده‌اند "تروریست‌های شناخته‌شده" بودند که در زمان اعتراض در حال "اقدام تروریستی" بوده‌اند.
این همراهی اتاق فکر بی بی سی فارسی با ادعاهای رژیم صهیونیستی در حالی بود که آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد و فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، خواهان تحقیقات مستقل درباره تیراندازی و کشتن فلسطینی‌های معترض شده‌اند.
لازم به ذکر است که روز جمعه ده‌ها هزار فلسطینی به موازات حصارهای مرز ۶۵ کیلومتری نوار غزه با اسرائیل تجمع کردند. این تجمع آغاز اعتراضی شش هفته‌ای است که در آن معترضان خواهان حق بازگشت پناهجویان و فرزندانشان به زمین‌هایی هستند که اکنون خاک اسرائیل محسوب می‌شود. اعتراض فلسطینی‌ها قرار است تا روز ۱۵ می ادامه پیدا کند که روز تأسیس کشور اسرائیل است و فلسطینی‌ها به آن "یوم النکبه" می‌گویند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل