1691

ناراحتی کارشناس بی بی سی فارسی از خاتمه جنگ سوریه!

5 سال قبل

هم رسانی

   ناراحتی کارشناس بی بی سی فارسی از خاتمه جنگ سوریه!

بی بی سی فارسی به عنون یک ابزار رسانه ای غربی، تسهیل کننده دخالت کشورهای غربی در منطقه خاورمیانه است.
به همین جهت بی بی سی فارسی از ابتدای بحران در سوریه و جنگ داعش علیه سوریه، در صدد شعله¬ور کردن جنگ سوریه به نفع کشورهای غربی و متحدان عربی آنها بوده است.

اما پس از شکست داعش در عراق و سوریه، بی بی سی فارسی نتوانسته است انده خود را پنهان سازد و گاه و بیگاه از خطرات شکست داعش در سوریه سخن میگوید و در این اواخر از شکست مفتضحانه آمریکا در سوریه نیز ناخرسند است. در همین راستا بی بی سی فارسی یادداشتی از حبیب حسینی فرد با عنوان «خروج احتمالی آمریکا از سوریه و سود و زیان ایران» در وبسایت خود منتشر ساخته است و خروج آمریکا از سوریه را مساوی با فشار بیشتر بر ایران قلمداد کرده است.

اگرچه عمده تحلیل های نویسنده یادداشت مزبور دور از واقعیت است و بیشتر زائیده ذهن متوهم است اما ناراحتی نویسنده از خروج مفتضحانه آمریکا از سوریه غیر قابل پوشاندن است. نکته جالب دیگر آن است که نویسنده از نفوذ ایران به شدت واهمه دارد و امیدوار است کشورهای شکست خورده در جنگ سوریه که حامی مالی و معنوی داعش بودند بتوانند جلوی نفوذ ایران را بگیرند. به هر ترتیب نویسنده اشاره نمیکند چه کسانی داعش را به وجود آورند و تأمین مالی و اطلاعاتی می کردند و عملا نقش آمریکا در مبارزه با داعش چه بوده است.

با این توضیحات، واضح است بی بی سی فارسی به انتشار چنین یادداشتهای مغرضانه ای صرفا به دنبال انحراف افکار عمومی از شکست مفتضحانه کشورهای غربی از نیروهای مقاومت در سوریه است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل