1693

اعتراف بی بی سی فارسی در خصوص قانون بی حجابی اجباری در اتریش؛ یک بام و دو هوا

4 سال قبل

هم رسانی

   اعتراف بی بی سی فارسی در خصوص قانون بی حجابی اجباری در اتریش؛ یک بام و دو هوا

به اعتراف بی بی سی فارسی، دولت ائتلافی تازه اتریش طرحی را برای ممنوعیت حجاب برای دختربچه‌های زیر ده سال در مدارس ارائه کرده است.
به گفته وزیر آموزش این کشور قانونبه اصطلاح "حمایت از کودکان" قرار است تابستان امسال تدوین شود و "اقدامی نمادین" برای دفاع از فرهنگ اتریش دربرابر نفوذ اسلام‌گرایی خواهد بود. برخی تحلیل گران مسائل اجتماعی در اتریش از این قانون محدودکننده با عنوان "بی حجابی اجباری" یاد می کنند. 

هنوز مشخص نیست چند نفر از این قانون متاثر می‌شوند به ویژه به این دلیل که بسیاری از مسلمانان معتقدند دختران باید بعد از رسیدن به سن بلوغ حجاب بر سر کنند.

به گزارش بی بی سی فارسی، سباستین کروز صدراعظم اتریش از حزب راست میانه مردم به یک شبکه رادیویی گفته است "هدف ما مقابله با هر جامعه موازی در اتریش است. حزب کروز سال گذشته با موضع‌گیری افراطی علیه مهاجرت مسلمانان در انتخابات پیروز شد.

در پی پذیرش پناهجو معادل ۲% جمعیت اتریش موضوع مهاجرت به موضوعی داغ در این کشور تبدیل شد. هانس کریستین اشتراخ معاون صدراعظم اتریش از حزب آزادی در حساب فیس بوک خود مدعی شده است دولت به دنبال دفاع از دختربچه‌ها در برابر اسلام سیاسی است. صدراعظم اتریش در کنفرانسی خبری همراه با اشتراخ گفت مدارس با مشکل روبرو شده‌اند اما آماری برای نشان دادن ابعاد این موضوع ارائه نکرد.

هنوز جزییات این قانون به طور دقیق مشخص نشده است اما انتظار می‌رود دختربچه‌های زیر ده سال را پوشش دهد.

این رفتارهای ضداسلامی پیشتر نیز در این کشور سابقه داشته است. به طور مثال دولت ائتلافی پیشین اتریش از حزب سوسیال دموکرات و کروز قانونی را وضع کرده‌اند که پوشیه یا برقع را برای زنان در اماکن عمومی ممنوع می‌کند با این حال پوشاندن مو برای آنها کماکان آزاد است. این رفتارهای محدودکننده و تلاش برای همگانی کردن بی حجابی اجباری در کشورهای اروپایی مانند اتریش در حالی است که رسانه های فارسی زبان ماهواره ای مانند بی بی سی فارسی مدتی است که ضمن حمایت از معدودی از هنجارشکنان که اقدام به کشف حجاب در چند شهر ایران کرده اند از آنچه که قوانین تبعیض آمیز و حجاب اجباری در ایران می خوانند به شدت انتقاد می کنند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل