1694

رسوایی تازه فیس بوک؛ آنجا که تبلیغات ضد شبکه های اجتماعی ایرانی بی‌بی‌سی فارسی رنگ می بازد

4 سال قبل

هم رسانی

   رسوایی تازه فیس بوک؛ آنجا که تبلیغات ضد شبکه های اجتماعی ایرانی بی‌بی‌سی فارسی رنگ می بازد

به دنبال مطرح شدن بحث پایان دادن به انحصار پیام رسان تلگرام و توجه به پیام رسان های داخلی، بی‌بی‌سی فارسی تبلیغات گسترده و بی سابقه ای را به منظور زیر سوال بردن امنیت برخی نرم افزارهای داخلی در دستور کار خود قرار داده.
این رسانه قصد دارد تا با دامن زدن به انتشار اینگونه اخبار افکار عمومی ایرانیان را نسبت به استفاده از نرم افزارهای داخلی فعال در عرصه شبکه های اجتماعی بدبین کند. اما ظاهراً رسوایی های شبکه های اجتماعی به اصطلاح امن از قول بی‌بی‌سی فارسی چیزی نیست که گردانندگان بهائی آن خواسته باشند زیاد بر روی آن مانور بدهند. در تازه ترین رسوایی ها از این دست، یکی از مدیران فیس بوک در یک پست وبلاگی آشکار کرد اطلاعات حدود ٨٧ میلیون کاربر آن در اختیار شرکت کمبریج آنالیتیکا قرار داشته است.

مایک شروفر مدیر ارشد فناوری در فیس بوک اعلام کرد این شرکت اطلاعات بیش از ٨٧ میلیون کاربر را با کمبریج آنالیتیکا به اشتراک گذاشته است. این در حالی است که قبلا تخمین زده می شد اطلاعات ٥٠ میلیون کاربر در اختیار این شرکت قرار داشته است.

شروفر اطلاعات جدید را در یک پست وبلاگی منتشر کرده است. علاوه بر آن نیز به ایجاد ٩ تغییر در پلتفرم فیس بوک اشاره کرده است. به گفته شروفر بیشتر کاربرانی که از اطلاعاتشان سوءاستفاده شده، ساکن آمریکا هستند. ماه گذشته مشخص شد فیس بوک اطلاعات کاربران خود را با کمبریج آنالیتیکا( یک شرکت مشاوره سیاسی) به اشتراک گذاشته است. جالب آنکه بیش از یک میلیون و یکصد هزار نفر این کاربران مقیم انگلستان بوده¬اند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل