1700

وقتی کنگره فیسبوک را محاکمه می کند اما بی‌بی‌سی آن را تبرئه

5 سال قبل

هم رسانی

   وقتی کنگره فیسبوک را محاکمه می کند اما بی‌بی‌سی آن را تبرئه

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک به دنبال رسوایی های اخیر این شرکت در زمینه حفظ حریم شخصی کاربران مجبور به حضور در جلسه ۵ ساعته شهادت کنگره آمریکا شد.
سوءاستفاده کمبریج آنالیتیکا از اطلاعات خصوصی ۸۷ میلیون کاربر فیس بوک بدون رضایت آنها جنجال گسترده ای را در آمریکا به راه انداخته و یک بار دیگر بی توجهی این شرکت به ضرورت حفاظت از اطلاعات خصوصی مردم را ثابت کرده است.

وی در جریان سخنان خود مسئولیت برای اقدامات و تخلفات این شرکت را بر عهده گرفت و البته از زیربار برخی موضوعات شانه خالی کرد یا پاسخ دقیق و مناسبی به آنها نداد. زاکربرگ همچنین در مواردی پاسخ های برخی سوالات را با قرائت برخی متون نوشتاری ارائه کرد.

زاکربرگ مدعی شد رویکرد فیس بوک از واکنشی و منفعلی به حفاظتی در حال تغییر است. وی همچنین مدعی حمایت از برخی مصوبات جدید کنگره برای قانون گذاری در مورد عملکرد شبکه های اجتماعی و حفظ حریم شخصی افراد شد.

اگر چه از زمان افشای این سوءاستفاده هنوز تعداد زیادی از کاربران فیس بوک آن را ترک نکرده اند، اما این مساله به ارزش فیس بوک در بازار سهام بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار خسارت وارد کرده و از ثروت شخصی زاکربرگ به همین علت ۱۰ میلیارد دلار کاسته شده است. تعدادی از افراد و کاربران از فیس بوک به همین علت شکایت کرده اند و برخی سرمایه گذاران در فیس بوک هم خواستار کناره گیری زاکربرگ شده اند.

این رسوایی بزرگ علیه فیسبوک در حال علنی شده است که شبکه بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی مفصل در خصوص این رسوایی سعی کرد که فیسبوک را تبرئه کرده و کاربران و مخاطبان خود را برای ادامه فعالیت در این شبکه اجتماعی ترقیب نماید. در همین زمان در ایران دولت به دنبال فیلتر پیام رسان تلگرام به جهت ایجاد حفره های امنیتی و اقتصادی در داخل کشور بوده است اما باز هم این بی‌بی‌سی فارسی است به عنولن یک رسانه وابسته به دولت انگلیس تمام قد از تلگرام و عدم فیلتر آن حمایت کرده و در مقابل به دولت ایران تاخته است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل