1707

حمله دوباره بی‌بی‌سی فارسی به حس مادر بودن

5 سال قبل

هم رسانی

   تلاش بی‌بی‌سی برای تخریب نقش مادری

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی کمر به تخریب جایگاه مادری در جامعه ایران بسته است.

بی‌بی‌سی فارسی و جریان تندروی فمنیست حاکم بر آن همواره بسیاری از احساسات انسانی مانند میل به مادر بودن و فرزندآوری که یکی از حس های شیرین انسانی زنان است را تخریب کرده اند. در راستای همین نگاه است که اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی کار در خانه و مادر بودن را نوعی عقب ماندگی و ارتجاعی بودن معرفی می­کند و این نقش مهم زنان را در جامعه به عنوان عاملی محدود کننده در برابر پیشرفت های مادی او به تصویر می­کشند.

در ادامه همین نگاه های غرب­گرایانه و فردگرایانه بود که چندی قبل وب سایت بی‌بی‌سی فارسی با انتشار مقاله ای به دفاع از مادرانی که پس از بچه دارشدن پشیمان هستند پرداخت. این رسانه از قول ریچل یکی از زنان غربی نوشت: "اگر می‌توانستم زمان را به عقب برگردانم بچه‌دار نمی‌شدم. این کار دور باطلی بود از گذاشتن شیشه شیر و غذا در دهانش تا از طرف دیگر بیرون بیاید - و من فکر می‌کردم کی قرار است که بالاخره از این کار لذت ببرم. اما معنای زندگی کردن این نیست که زندگی‌تان را و آزادی‌تان را از دست بدهید تا آنها بتوانند زندگی خود‌شان را داشته باشند."

در ادامه این رسانه که به دنبال تخریب حس زیبای مادرشدن در میان زنان و دختران ایرانی است از قول یکی دیگر از مادران غربی می­نویسد: "می‌توانستم زندگی حرفه‌ای بهتری داشته باشم. من ۱۵ سال بچه‌ها را به مدرسه بردم و آوردم، کاری که محدودیت‌های زیادی برای پیشرفت شغلی‌ام ایجاد کرد."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل