1710

بازی رسانه‌ای بی‌بی‌سی در سالروز اعدام هویدا

5 سال قبل

هم رسانی

   امیرعباس هویدا، نخست وزیر پهلوی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در سالروز اعدام هویدا با راه انداختن یک بازی رسانه‌ای اهداف سیاسی خود را دنبال کرد.

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه های فارسی زبان ماهواره ای نزدیک به مخالفان جمهوری اسلامی ایران است که شاهد فعالیت نیروهای بهائی و سلطنت طلب در آن هستیم. این مجموعه رسانه ای وابسته به دولت انگلستان به علت نفوذ و فعالیت گسترده عناصر بهائی در رژیم پهلوی همواره به این رژیم و وابستگانش ارادت خاصی داشته است.

 حضور چندین باره رضا پهلوی در برنامه های این رسانه و انجام مصاحبه های متعدد با برخی از بازماندگان حکومت پهلوی مانند فرح دیبا همسر محمد رضا پهلوی درست در همین راستا قابل تحلیل و ارزیابی بوده است.

باید توجه داشت که تاریخ نگاران مستقل بسیاری از رجال حکومت پهلوی دوم را بهایی می دانند و در این بین توجه اتاق فکر بهائی بی‌بی‌سی فارسی به این رجال و اسطوره سازی از عملکردهای سراسر آمیخته با فساد و خائنانه آنها بارها مورد توجه این رسانه نزدیک به مخالفان جمهوری اسلامی ایران بوده است. در تازه ترین اقدام ها از این دست بی‌بی‌سی فارسی به مناسبت سالروز اعدام انقلابی امیرعباس هویدا از چهره های سرشناس بهائی و نخست وزیر محمدرضا پهلوی در روز 18 فروردین با انتشار چند خبر در کانال تلگرامی اش سعی کرد تا با دفاع از کارنامه هویدا اعدام او را توسط دادگاه های انقلاب حرکت افراطی و غلط معرفی کند.

اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی در حرکتی کاملاً حساب شده با نام بردن از برخی اشخاص به عنوان عوامل اثرگذار در اعدام امیر عباس هویدا تلاش کرد تا واکنش این افراد را برای ضریب دادن به خط خبری خود داشته باشد. با کمال تاسف در این بین افرادی چون هادی غفاری که امروز با پشت پا زدن به گذشته خود در جریان تجدیدنظرطلب و یا غرب گرا طبقه­بندی می­شود به مانند همیشه فریب طراحی بی‌بی‌سی را خورده و برای به اصطلاح بی­گناه نشان دادن خود در اعدام هویدا از خود واکنش نشان داد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل