1713

چرا بی بی سی فارسی به حاشیه سازی برای خانواده سلطنتی اسپانیا پرداخت؟

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از پادشاه اسپانیا

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی به دنبال ایجاد حاشیه برای خاندان سلطنتی اسپانیا گام برداشت.

سالهاست که خانواده سلطنتی انگلستان با حاشیه های متعددی روبه­رو است. از ریخت و پاش های مالی گسترده تا عیاشی های پی در پی آنها  این روزها نقل تمامی محافل رسانه ای در انگلستان شده است. انعکاس این حاشیه های بی­پایان باعث تخریب جایگاه خانواده سلطنتی در این کشور و تشدید مخالفت ها با آنها در سطح جامعه شده است.

جالب آنکه اگرچه رسانه های دولتی انگلستان مانند بی بی سی و بخش فارسی اش بارها بر شکوه و عظمت جایگاه خانواده سلطنتی تأکید کرده اند اما انتشار حاشیه های این خانواده پرحاشیه از لابه لای اخبار رسانه ای در فضای مخاطبان ایرانی باعث تخریب وجهه ملک الیزابت و خانواده او در اذهان مخاطبان شده است.

در همین راستا، اتاق فکر بی بی سی فارسی در حرکتی جالب توجه و برای اتهام زدایی از خانواده سلطنتی انگلستان و انحراف افکار عمومی با پررنگ­سازی یک مسئله کوچک در خانواده سلطنتی اسپنایا مدعی شد که تصاویری از خانواده سلطنتی اسپانیا منتشر شده که ظاهرا نشان دهنده مشاجره لفظی ملکه لتیسیا و مادر شوهرش، ملکه سوفیا است. بی بی سی فارسی در ادامه مدعی می­شود که این ویدیو که در جریان مراسم عید پاک در جزیره مایورکا اسپانیا گرفته شده، ملکه لتیسیا را نشان می‌دهد که ابتدا مانع عکس گرفتن ملکه سوفیا با نوه‌هایش می‌شود. ملکه اسپانیا سپس دست ملکه سوفیا را که روی شانه دخترش است، کنار می‌زند.

بی بی سی فارسی ضمن بیشتر کردن پیاز داغ حاشیه سازی خود می­نویسد: ظاهرا قبل از مداخله فیلیپه ششم، پادشاه اسپانیا، کلماتی هم بین این دو ردوبدل می‌شود. خوان کارلوس ۸۰ ساله پادشاه سابق اسپانیا هم نظاره‌گر این صحنه است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل