1717

روایت بی‌بی‌سی از پیروزی راست گرایان ضدمهاجران در مجارستان

4 سال قبل

هم رسانی

   اعتراض موافقان مهاجرت در مجارستان

پیروزی راست گرایان ضدمهاجران در مجارستان به سوژه واکنش جدید شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی تبدیل شده است.

در ادمه قدرت گرفتن راست گرایان ضدمهاجران و مسلمانان در اروپای مدعی تساهل فرهنگی، ویکتور اوربان نخست وزیر راستگرای مجارستان مدعی یک پیروزی بزرگ در انتخابات عمومی روز یکشنبه شده است. به گزارش بی‌بی‌سی، کمیسیون انتخاباتی مجارستان گفت که با شمارش تقریبا ۹۳ درصد آرا حزب فیدز برنده تقریبا نیمی از آرا شده است.

اوربان در جریان مبارزات انتخاباتی از مناظره با مخالفانش یا صحبت با رسانه های مستقل خودداری کرد و فقط در تجمع های هوادارانش سخنرانی کرد. این سخنرانی ها بر یک سیاست محوری متمرکز بود: متوقف کردن ورود مهاجران. او معتقد است که "مهاجرت مثل زنگی است که مجارستان را آهسته آهسته می خورد."

به گزارش بی‌بی‌سی ، تحت رهبری اوربان، مجارستان در سال ۲۰۱۵ حصاری در طول مرزهایش با صربستان و کرواسی ایجاد کرد تا مانع ورود مهاجران غیرقانونی شود. سیاست های ضدمهاجرتی او و شعارهای تندش باعث نزاع با اتحادیه اروپا نیز شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل