1719

تداوم حملات رسانه ای بی‌بی‌سی فارسی به ارتش سوریه

5 سال قبل

هم رسانی

   حملات مداوم بی‌بی‌سی به ارتش سوریه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همچنان به حملات رسانه‌ای خود علیه ارتش سوریه ادامه می‌دهد.

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه هایی است که به علت حضور چهره های مخالف حکومت ایران با گرایش های غرب­گرایانه و بهائی در این رسانه از آغاز بحران سوریه همواره مواضعی ضد سیاست ها و اقدام های تهران در سوریه اتخاذ کرده اند.

 بر همین اساس بوده است که اتاق فکر این رسانه، حکومت بشار اسد و ارتش سوریه را که متحد ایران است را نیز در کانون تیز حملات رسانه اش قرار داده است. در تازه ترین حملات رسانه ای بی‌بی‌سی فارسی بر علیه ارتش سوریه، بی‌بی‌سی فارسی از قول سازمان دیدبان حقوق بشر که سازمانی غربی و نزدیک به آمریکا و انگلستان است مدعی شده است که نیروهای دولت سوریه اجازه نمی‌دهند مردمی که از عفرین می‌گریزند وارد مناطق تحت کنترل دولت شوند.

در ادامه  بی‌بی‌سی فارسی مدعی شده است که راه‌های منتهی به مناطق تحت کنترل کردها در کوبانی نیز در تصرف نیروهای اسلام‌گرای متحد ترکیه است و از این رو ده‌ها هزار غیرنظامی زمین‌گیر شده و با کمبود مواد غذایی روبرو هستند.

لازم به ذکر است که ارتش ترکیه و شبه‌نظامیان متحد آن ماه ژانویه امسال به شهر عفرین در شمال سوریه که در کنترل یگان‌های مدافع خلق بود حمله و پس از دو ماه شهر را تصرف کردند. پس از آن نیروهای کرد اعلام کردند از این پس با نیروهای ترکیه در عفرین جنگ چریکی خواهند کرد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل