1721

جایزه هدف‌داری دیگر برای مخالفان حکومت ایران

5 سال قبل

هم رسانی

   اهدای جایزه ساخاروف به نرگس محمدی

اهدای جایزه‌ای هدف‌دار و کاملا سیاسی به یکی دیگر از مخالفان حکومت جمهوری اسلامی با استقبال گرم شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همراه شد.

در ادامه اعطای جوایز هدف دار محافل غربی به غرب­گرایان ایرانی، جایزه امسال آندره ساخارف که هر ساله به افرادی که برای پیشبرد فعالیت حقوق بشر به سبک غربی فعالیت می‌کنند، اهدا می‌شود به نرگس محمدی و یک نفر از هند تعلق گرفت.

انجمن فیزیک آمریکا که معلوم نیست اصولاً چه ارتباطی با بحث حقوق بشر دارد، متولی اهدا این جایزه در بیانیه درباره علت انتخاب محمدی آورده است:" نرگس محمدی در سال ۲۰۰۹ زمانی که از شرکت بازرسی مهندسی اخراج شد، کار خود را در زمینه‌های علمی از دست داد. او از همان سال یک دوران پر از دستگیری و زندان را آغاز کرد و مدتی برای درمان، موقتا آزاد شد. سلول انفرادی و مشکلات زندان باعث چند بیماری او شد از جمله لخته خون در ریه و اختلال نورولوژیکی که منجر به تشنج می‌شود. و همه اینها بهای فعالیت‌های حقوق بشری او بوده است."

رسانه های فارسی زبان ماهواره ای مانند بی‌بی‌سی فارسی که به مخالفان حکومت ایران و جریان غرب گرا و بهائی نزدیک هستند ضمن استقبال و پررنگ کردن این خبر در بخش های مختلف خبری خود اعلان کرد که مراسم اعطای جایزه ساخارف به نرگس محمدی در روز۱۶ آوریل برگزار می‌شود. لازم به ذکر است پیش از این نیز در سال ۲۰۱۲ جایزه ساخاروف به نسرین ستوده و جعفر پناهی دو تن دیگر از مخالفان غرب گرای حکومت ایران اهدا شده بود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل