1723

ساده‌سازی بی‌بی‌سی از تیراندازی در کاخ پادشاهی ریاض

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری منتشر شده از حواشی تیراندازی در کاخ پادشاهی عربستان

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی تلاش کرده است تا داستان تیراندازی در کاخ پادشاهی عربستان را سطحی نشان دهد.

خبرها حاکی از تیراندازی شدید در نزدیکی کاخ پادشاه عربستان سعودی می باشد. برخی منابع می گویند که ملک سلمان پادشاه عربستان با یک کامیون از کاخ فراری داده شده است.

 برخی از منابع با انتشار تصاویر و ویدیوهایی از صحنه درگیری در توییتر گفته‌اند که این تیراندازی بخشی از یک پروژه کودتا علیه ملک سلمان بوده و شاه سعودی نیز از محل اقامتش فراری داده شده است. اخبار منتشره بصورت تایید شده نمی باشند. در همین راستا یک شاهزاده سعودی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرده است که حادثه امشب چیزی شبیه به کودتا بوده است و محمدبن‌سلمان قطعا این واقعیت را مخفی می‌کند.

 غانم الدوسری فعال عربستانی حقوق بشر و مخالف در تبعید این موضوع را توییت کرد و گفت که پادشاه به مخفیگاه در پایگاه نیروی هوایی منتقل شده است.

برخی منابع گفته اند که ظاهرا پهپادی به کاخ ملک سلمان نزدیک شده و به همین دلیل تیراندازی ها صورت گرفت.

در همین زمینه شبکه بی‌بی‌سی فارسی با ساده سازی از این اتفاق تلاش کرد تا اندکی بتواند فضا را به نفع ولیعهد و پادشاه فعلی بچرخاند. بی‌بی‌سی فارسی با دست گذاشتن بر روی مساله که این اتفاق صرفا در پی پرواز یک پهباد در نزدیکی کاخ سلطنتی آن هم از نوع اسباب بازی اتفاق افتاده تلاش کرد این مساله را کمرنگ جلوه دهد. این سیاست در حالی از سوی بی‌بی‌سی فارسی دنبال می شود که این شبکه تا چند ساعت پس از وقوع حادثه حتی از بیان یک خبر هم طفره رفت. با آنکه بی‌بی‌سی فارسی این اتفاق را ساده جلوه می دهد اما بسیاری از تحلیل گران و شاهدان بر این باورند که این حجم از تیراندازی صرفا برای از پای در آوردن یک پرنده اسباب بازی نمی تواند باشد که احتمالا با گذشت زمان مشخص می شود
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل