1731

سانسور جنایت فجیع در عربستان سعودی توسط بی‌بی‌سی فارسی

5 سال قبل

هم رسانی

   همکاری رسانه‌ای بی‌بی‌سی و آل سعود

اتحاد میان بی‌بی‌‌سی و آل سعود به قدری مستحکم است که حتی قتل فجیع چند کودک در عربستان هم با واکنش این شبکه انگلیسی مواجه نمی‌شود.

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه هایی است که بارها  با اتخاذ رویکردهایی کاملاً سیاسی به سیاه نمایی در خصوص وضعیت اجتماعی و به­ویزه قتل و جنایت در ایران پرداخته است. این رسانه نزدیک به مخالفان بهائی جمهوری اسلامی که بودجه اش توسط رژیم انگلستان تأمین می­گردد در راستای همین سناریو بارها به انعکاس گسترد اخباری در خصوص قتل هایی که به شدت افکار عمومی را درگیر خود می­کند پرداخته است.

 این رویکرد رسانه ای در حالی بوده اسیت که اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی در خصوص قتل های فجیع در انگلستان و کشورهای متحد این کشور در منطقه که در مواردی بازتابی جهانی یافته اند سیاست سکوت و سانسور خبری را در پیش گرفته است. در میان کشورهای منطقه بدون شک مورد عربستان سعودی از حساسیت ویژه ای برای اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی قرار داشته است. این امر از آنجا ناشی می­شود که سران آل سعود از متحدان لندن در غرب آسیا به شمار می­آیند و سالانه چندین میلیارد دلار از این کشور سلاح می خرند. 

درست به همین دلیل بود که بی‌بی‌سی فارسی چند روز قبل به سانسور جنایت فجیع یک شهروند سعودی ساکن مکه و قتل سه کودک بی گناه خود در مقابل چشمان مادر این کودکان با ضربات چاقو پرداخت. این رفتار رسانه ای اتاق فکر این رسانه مدعی بی طرفی در حالی بود که اگر این جنایت تلخ در ایران اتفاق افتاده بود، بی‌بی‌سی فارسی بارها و بارها در شبکه تلویزیونی ماهواره­ای، وب سایت و کانال تلگرامی و دیگر امکانات رسانه­اش به بزرگنمایی و ضریب دادن به این حادثه می پرداخت تا وضعیت جامعه ایرانی را در اذهان مخاطبان خود تخریب کند.  

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل