1734

نوحه‌سرایی بی‌بی‌سی فارسی برای جسد احتمالی دیکتاتور

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویر مومیایی کشف شده در شهر ری

مومیایی کشف شده در شهر ری، با واکنش‌های شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همراه بوده است.

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یک رسانه مزدور همواره تلاش دارد تا با انتشار اخبار گزینشی، در مرحله نخست منافع دولت متبوع خودش یعنی انگلیس و سپس کشورهای غربی را تضمین کند. اگرچه این انتشار گزینشی اخبار نه تنها با شعار ادعایی بی‌بی‌سی فارسی مبنی بر بیطرفی در تضاد است بلکه حتی صحت و سقم اخبار هم خیلی برای بی‌بی‌سی فارسی اهمیتی ندارد بلکه مهم موج سواری بر روی خبر و تأمین منافع انگلیس است حتی اگر این منافع در گرو حمایت از یک دیکتاتور بدنام باشد!!!.

موج سواری شبکه بی‌بی‌سی فارسی بر روی اخبار ضد و نقیض، یک از ویژگی­های رسانه سلطنتی انگلیس یعنی بی‌بی‌سی است. انتشار شایعه کشف جسد مومیایی رضا شاه دیکتاتور سابق ایران کافی است تا بی‌بی‌سی فارسی مطابق فلسفه و ماهیت ضد مردمی تأسیس خودش دست به کار شود و به نوحه سرای برای تخریب مقبره دیکتاتور بپردازد و حتی پا را از این هم فراتر بگذارد و مقررات شرعی کفن و دفن را بیان کند!!. حتی بی‌بی‌سی فارسی نتوانسته است ناراحتی خود را از تخریب مقبره رضاشاه پنهان نماید و با خبری با عنوان «مقبره رضا شاه چگونه به دستور صادق خلخالی تخریب شد؟» سعی در تقبیح این کار انقلابی داشته است!!!.

این نگرانی و ناراحتی بی‌بی‌سی فارسی برای تخریب مقبره دیکتاتور در حالی است که برخی از آشوب طلبان با اقدامات تروریستی به تخریب مساجد و حسینیه­ها دست زده اند اما هرگز توسط بی‌بی‌سی تقبیح نشده اند بلکه بی‌بی‌سی فارسی این تخربیگران را معترض نامیده است؟!!.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل