1748

پیکارجویان مخالف نام مورد علاقه داعش در نگاه بی‌بی‌سی

5 سال قبل

هم رسانی

   گروه تروریستی داعش

بی‌بی‌سی همچنان تأکید دارد که داعش فقط گروهی مخالف دولت سوریه است.

اتاق فکر شبکه ماهواره‌ای بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه ای نزدیک به مخالفان جمهوری اسلامی ایران از بدو آغاز بحران در سوریه در سال 2011 همواره در صف معارضان حکومت بشار اسد ایستاده است. بی‌بی‌سی فارسی که بودجه اش توسط دولت انگلستان تأمین می شود در این سالها بارها ضمن حمایت از گروه های ترویستی به خبرسازی و پخش چندین مستند بر علیه جبهه مقاومت در بحران سوریه اقدام کرد.

جالب آنکه با پیروزی های پی در پی میدانی ارتش سوریه در برخورد با تروریست های سامان دهی شده از سوی غرب و اعراب خلیج فارس در دو سال و نیم اخیر، این رسانه علاوه بر تداوم خط خبری تخربی اش بر علیه حکومت سوریه و متحدان­اش از جمله ایران، روسیه و حزب الله لبنان هنوز هم گروه تروریستی داعش را با عنوان پیکارجوی مخالف به مخاطبان اش معرفی می­کند!

در تداوم همین خطر خبری بود که  به طور مثال چندی قبل بی‌بی‌سی فارسی در خبری بدون اشاره به حضور گروه تروریستی داعش در آن منطقه نوشت: "دولت سوریه از دستیابی به توافقی با برخی از پیکارجویان مخالفی خبر داده که منطقه ای را در حومه جنوب دمشق در کنترل خود دارند. سوریه، به پیکارجویانی که موافق خروج از این منطقه باشند، اجازه داده می شود که به همراه خانواده هایشان با سلامت این منطقه را ترک کنند. گفته شده که این توافق منطقه ای در شرق اردوگاه پناهجویان یرموک را شامل می شود". این رفتار کثیف رسانه ای بی‌بی‌سیفارسی در حالی است که این رسانه پرمدعدای انگلیسی و حامی داعش و تروریسم بارها مدعی اطلاع رسانی شفاف به مخاطبان بوده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل